Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia alapszakon...

Pszichológia alapszakon milyen könyvekből tanultok anatómiát és élettant, valamint mennyire részletesen?

Figyelt kérdés
Főleg az ELTE-n és a Pázmányon érdekelne.Van-e más olyan tárgyatok, ami biológiához kapcsolódik?

2018. márc. 12. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ELTE:

Javasoltak könyveket, de igazából annyira konkrét volt az elvárás, hogy én pl. egyet se nyitottam ki. Kevéssé az anatómián, sokkal inkább az élettanon van a hangsúly. A vizsga nagyon sokféle: az elején fogalmi beugró (többszáz fogalmas listából), aztán vannak ábra rajzolások, esszék, tesztkérdések stb. Már jópár éve volt, így nem emlékszem, mennyire részletes az anyag, de sokan buktak (nekem is csak másodjára lett meg).


Más tárgyak, amik a biológiához kapcsolódnak: magatartásgenetika, neurológia, pszichofiziológia. De más órákon is felmerülnek a bioszos alapok, pl. hormonok, különböző jelenségek testi tünetei (pl. stressz), agyi struktúrák.

2018. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszichofiziológia meg neurológia már nincs, neurológia helyett kognitív idegtudomány van.
2018. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!