Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kezdő PEDAGÓGUSKÉNT hány nap...

Kezdő PEDAGÓGUSKÉNT hány nap van a szabadságomból, amivel én magam rendelkezhetek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 17. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nulla, de kérdezd meg az igazgatót!
2018. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem egy könnyű eset, munkáltatófüggő. Biztos jogod van akkor kivenni egy részét, amikor akarod, mint minden más dolgozónak (Munka törvénykönyve: A munkaviszony első három hónapját kivéve a munkavállaló jogosult arra, hogy hét munkanap szabadságot év közben kezdődő munkaviszony esetén ennek arányos részét –legfeljebb két részletben a kérésének megfelelő időpontban adjon ki a munkáltató.), de ez nem olyan egyszerű, hiszen nyáron, a szokásos szabadságidőben nincs tanítás, és nem tudnak munkát adni, hacsak nem valami táborban.
2018. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nagyon van olyan,hogy rendelkezel a szabadságoddal. Bár esetünkben az sem igaz,hogy nyáron nem tudnak munkát adni, mert folyamatosan mennek a táborok,ezen kívül minden héten van ügyeleti nap is.


Az egyetlen kivétel,ha a kollegának gyereke van és a gyerek után járó napot kéri el. Azt azért odaadják. Sajnos,mivel az óráidat helyettesíteni kell, a szabadság elszámolásában is változtatni kellene,ezért ezt nagyon nem szeretik...az persze igaz,hogy a törvény szerint jár,csak munkával jár lepapírozni..Nekem táppénzre kell mennem,ha ilyen van. Máshol nem tudom,hogy megy,nálunk ez van.

2018. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!