Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Allamira vagy koltsegesbe...

Allamira vagy koltsegesbe kerulnek be tobben Egyetemre?

Figyelt kérdés

Ezenkivul az erdekelne, hogy duplazassal

vagy hagyomanyos modszerrel szoktak altalaban tobb pontot elerni. Van erre valami statisztika?


2018. dec. 19. 20:44
 1/6 A kérdező kommentje:
koltsegesre*
2018. dec. 19. 20:44
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván költéstérítésesre, oda akár 100 hely van míg államira jó, ha öt hely akad.


Nem tudom, hogy van-e rá statisztika, de szerintem duplázással.

2018. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Szakfüggő. Nem tudom, hogy ezt meg lehet-e valahol nézni, de engem is érdekelne.

Az hogy duplázással van-e több pont, az ember és szakfüggő, de szerintem inkább a hagyományossal.

Ha valaki nem túl szorgalmas, de a két tantárgyra tanul, akkor duplázással lesz több pontja, vagy ha abból a két tantárgyból nagyon jó (és mondjuk egyikből sem kell emeltet csinálnia).

De ha 450 körüli pontot szeretnél, akkor a hagyományos a jobb, mert duplázásnál minden vesztett százalék kétszeresen számít, hagyományosnál pedig viszed a két tantárgyat, a tanulmányi pontból tudsz 100-at, és a legjobb 5 átlagát.

2018. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2018-ban az általános felvételi eljárásban 16747 hallgatót vettek fel önköltséges képzésre, és 58544-et államilag támogatottra, tehát államira kerülnek be többen. A felvi.hu-n vannak ilyen jó kis statisztikák, ez például amiből ezt kiírtam: [link]


A pontszámítás az teljes mértékben az adott embertől függ, általánosan akinek az évvégi jegyei nem voltak jók, de az érettségit megnyomja (vagy erős suliba járt, de mindenből csak közepezik), vagy épp két tárgyból kiemelkedő, de a többi nem annyira megy, azoknak jó a duplázás, mert ahhoz csak azt a két érettségit kell megnyomni. Erre már nincs nyilvános statisztika szerintem.

2018. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a második válaszoló valószínűleg valailyen gazdasági szakról írhatott, nálunk mérnöki szakokon az önköltséges a ritka forma, általában csak az kerül oda, aki direkt oda jelentkezett. (Vagy olyan rosszul tanul, hogy átteszik.)
2018. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2018. dec. 20. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!