Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Kandó Kálmán villamosmé...

Óbudai Kandó Kálmán villamosmérnöki szakirány vélemények?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Gyengébb, mint a BME, de azért jó. Menj oda bátran.
2018. dec. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%
#1: Ez hatalmas tévhit, semmiben nem gyengébb. Nagyon jól felszerelt, ugyanaz az anyag mint a BME-n, ugyanazt kérik számon, csak kisebb egyetem, kisebb csoportokban (ezáltal hatékonyabban) zajlik a gyakorlat, emberbarátabb az egész.
2018. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A Kandó hagyományosan a BME-hez gyenge vagy BME-ről kibukott diákok föiskolája volt. Kutyából nem lesz szalonna csak azért, mert egyik évről a másikra "egyetemmé" nevezik át. Ez a helyzet a többi, hasonló helyzetben lévő egyetemnek nevezett fősulival (Bánki, Külker, PSZF stb.). Ez nem gond, amúgy én is a hasonló szituban lévő BGE-re jártam alapszakon, büszke is vagyok rá, szerettem. Csak azért legyünk őszinték.
2018. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Ne higgy az utolsónak, félrevezető információt adott. BGE-sként nyilván nincs akkora rálátása, nem hiszem, hogy elvégezte volna a BME-t és a Kandót is, hogy ilyen alaposan össze tudná hasonlítani a kettőt.

Akik mindkettőre jártak általában azért szoktak inkább a Műegyetemről a Kandóra jönni, mert sokkal hallgatóbarátabb, nagyjából azonos tudással fogsz kijönni diploma után, nyilván nem lehet teljesen homogenizálni ezt a tudást, BME-n több matematikai levezetést fogsz tudni, a Kandón viszont a villanytan nehezebb. Mielőtt a kettő közül választassz érdemes mérlegelned, hogy neked személy szerint melyik feküdne jobban. Tudom hogy a kérdés csak az OE-KVK-ra vonatkozott, de nem hagyhattam szó nélkül ezt a BME-s ömlengést.

2018. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
UI.: Nagy esély van rá, hogy sajnos/nem sajnos 2020-tól az OE szétszakad és a Kandó a Pázmányba vagy a BME-be fog olvadni. Ha most szeretnél majd jelentkezni, jobb ha tudod. Persze ha az utóbbival fog abból akár lehetne olyan képzés is, ami mindkét kart(VIK, KVK) csak még jobban fejleszti, ha az előnyös tanárokat/tárgyakat tudnák valahogy egy rendszerbe integrálni.
2018. dec. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 természetesen úgy szépíti a képet, ahogyan azt a gyengébb egyetemek hallgatói szokták, azaz általában

- gyakorlatiasabb

- emberbarátibb

- "nincs felesleges szivatás"

stb.


Természetesen nem kell minden egyetemet végigjárni ahhoz, hogy nagyjából képben legyen az ember, de annyit azért elárulok, kedves #4-es, hogy rajtam kívül az egész családom mérnök, nagyszüleim, szüleim, nagybátyáim, tesóm stb. A család "végigjárta" a BME több karát (vannak villanyosak, gépészek, építész); a Kandót meg még a Gábor Dénest is. Pontosan tudom, melyik egyetem milyen, akkor is, ha nem jártam egyikbe sem. Tehát még egyszer: a Kandó az Kandó, nem rossz, de presztizsben, színvonalban alulmarad a BME-vel szemben. Nem tudom, ebben mi a tévinfó, ez tényállás. Ezt nem kell elhallgatni a Kérdező elől, mert ez segít neki helyes döntést hozni.

2018. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Látom nem fog sikerülni meggyőznünk egymást erről a témáról. Nem is baj, máshogy látjuk a dolgokat. :) Én láttam BME-s tananyagokat, vannak ismerőseim, szakmai tárgyaknál vannak nálunk nehezebb tárgyak, mint ott, náluk cserébe rengeteg matematikai levezetés, ami hasznos lehet annak, aki ebben az irányban szeretné fejleszteni a készségeit. A "hallgatóbarát" kifejezést félreértetted szerintem, ez közel sem azt jelenti, hogy könnyű lenne, inkább a tanárok segítőkészségére céloztam vele, persze a Kandón is megvannak azok a problémák, amit Orosz László a híres jutyubos videójában mondott. No offense: én csak azt látom, hogy egy olyan egyetem olyan karáról akarsz tájékoztatni, amire te magad sosem jártál, tehát nincs személyes tapasztalatod, csak amit korábbi hallgatóktól hallottál. Nekem is van néhány volt BGE-s ismerősöm, mégsem gondolom úgy, hogy eleget tudnék róla ahhoz, hogy egy pályakezdés előtt állót próbáljak helyesen/helytelenül útba igazítani. :) A 3.-ik hozzászólásodban egy kalap alá vetted a Bánkival, Külkerrel, PSZF-el. Talán ezeket az intézményeket is kijártad? Vagy a szomszéd mesélte, mert 10 éve odajárt? Ha feltesszük, hogy igazad van és tényleg csak névileg vették fel az egyetem jelzőt, attól még miért lenne ilyen a Kandó? Most egy kicsit én is a közvélekedésre hagyatkozom: a vidéki egyetemeknél biztosan erősebb, én nem gondolom azt, hogy a BME VIK-nél nagyobb tudást adna, sem azt, hogy presztízsben többet a diplománál, egyszerűen csak azt gondolom, hogy másra van kihegyezve a képzés, amitől még nem lesz gyengébb maga a kar, van amiben a Kandós mérnök erősebb és van amiben a VIK-es.
2018. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy sokan átjönnek a BME-ről a Kandóra, ugyanakkor közel ennyien mennek át Kandós diplomával BME mesterre is, ahol ha végeznek ugyanolyan szintű Msc diplomájuk van, mint aki VIK-en csinálta meg a kezdetektől, sőt én személy szerint hasznosabbnak is tartom a rengetek Kandós laborgyakorlati tudást kiegészíteni a BME-s levezetésekkel, de ettől még nem hiszem, hogy bármelyik diploma hátrányban lenne a másikkal szemben, az iparban kapkodnak az előbbi egyetemek végzettjei után, nyelvtudással kiegészítve garantált egy komolyabb karrier felépítése. Persze, csak ha képes vagy folyamatosan fejlődni és újabb és újabb dolgokat elsajátítani. :)
2018. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jó dolgokat ír.
2018. dec. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Aki szerint a kandó van ugyanolyan jó mint a BME, az küldjön a holnapi szilveszteri bulira az anyagból amit szed.

A BME jobb, a hallgatók képességei jobbak, több az öntevékeny hallgatói kör.

Ennek ellenére mégis a kandót választanám, mert nem szivatnak annyira (de azért így is eléggé), több a szabadidő, nem kapsz gyomorfekélyt, és tudsz mellette jobban dolgozni, ami ha kis pénzű ember vagy, mint amilyen én voltam, akkor elég hasznos dolog.


Kandót végeztem. Aki kivételes tehetség, az mindenképp a BME-re menjen, a Kandón nem kapna annyit mint amennyit lehetne.

De a Kandón is nagyon jó képzés van, bátran javaslom mindenkinek.

2018. dec. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!