Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4-es érettségi átlaggal túl...

4-es érettségi átlaggal túl kevés pontszám? Lehetséges vagy elrontok valamit?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, igazából már jó pár éve érettségiztem és most tartok ott, hogy szívesen megpróbálkoznék az egyetemmel munka mellett, tényleg van hozzá motivációm és kedvem is.


Igazából sosem voltam jó tanuló, de annyira rossz sem, én közepesnek mondanám magam, érettségire picit jobban készültem, így sikerült 4-es átlag(3 matek,5 angol többi 4)

Emellett az év végi jegyeim és a félévi jegyeim közt sincs 3-asnál rosszabb, összesen 3,6- os átlagom van így kb.



Tehát 3,6 iskolai + 4 érettségi + egy okjs képzés, ami releváns, tehát kapok rá +32 pontot.


És az eredmény: Még ahhoz sincs elég pontom, hogy kiszámítsa a kalkulátor. Feldobtam 4,0-ra az iksolai átlagom is csak kíváncsiságból.


Tehát 4 iskola + 4 érettségi + releváns okj végzettség és így vagy 284 pontom, ami lófaszra nem elég.


Ez reális, vagy elnézek valamit? Köszi!



2018. dec. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább írd le a pontos százalékokat és a jegyeket. Amúgy egy nyelvvizsga sem ártana, anélkül nem kapsz diplomát.
2018. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a 60% is négyes és a 79% is. Duplázva ezeket közel 80 pont különbség is lehet...


Írd le a pontos érettségi eredményeidet (%) és a kinézett szakot.

2018. dec. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó két éved jegyeiből viszel mondjuk 70 pontot, ami egy 3,5-ös átlagot jelent. Van 32 pluszpontod, nyelvvizsga és emelted nincs. Tehát eddig 200/102 pontod van.

Érettségiből viszel mondjuk egy 65%-os átlagot, akkor az 100/65 pont.

A fevételi tárgyaid érettségi eredménye pedig legyen 60+70, azaz 200/130 pont.


Ha ezt összeadod: 102+65+130=297 pont.

Azaz, valszeg jól számol a felvis cucc.

2018. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az okát pedig ott kell keresni, ahol kevés a pontod.

A 100/32 pluszpont nem túl sok, ha minden másból egy közepesszintű eredményed (60-70%-os) van.

2018. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!