Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichiáterek milyen érettségi...

Pszichiáterek milyen érettségik kellenek?

Figyelt kérdés
Milyen érettségi és emelt érettségik kellenek egy pszichiáterek? Mennyi ponttal vesznek fel egyetemre? És a nyelvvizsgák mennyi pontot érnek? Tudom hogy ezeket a kérdéseket már 100x megkérdezték de csak 2009-es válaszokat találtam és tudom, hogy ezek gyakran változnak. Minden infót/tanácsot szívesen fogadok

2018. dec. 25. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*pszichiáternek
2018. dec. 25. 20:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amik az orvosira is kellenek: Ha elvégzed az orvosit, akkor szakosodhatsz pszichiáternek.
2018. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter orvos. Nincs külön pszichiáterképző egyetem. Szakosodni majd csak utána kell. A felvételi tantárgyak a biológia és mellé vagy fizika vagy kémia. A ponthatár tavaly Budapesten 472 volt, Debrecenben 413, Szegeden 412 (ez megdöbbentően kevés). A nyelvvizsga már nem ad plusz pontot, mivel a 2 kötelező emelt érettségi már lefedi a kapható 100-at.
2018. dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az általános orvosi szakot kell megcéloznod először is, biológia emelttel, második tárgynak pedig vagy fizika vagy kémia emeltnek kell lennie. De innentől már tudsz tájékozódni Felvin. Minden infó le van írva.

Középfokú nyelvvizsga 28 pont, ha jól tudom. De itt is ajánlom a Felvi pontszámító kalkulátorát.

2018. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Upsz, nyelvvizsgánál igaza van az előttem szólónak.
2018. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a nyelvvizsgák pontja nem számít bele, mert a 2 kötelező emelt kimaxolja a 100 plusszpontot. tavaly a SOTE-re 441 volt a határ, vidéki egyetemekre kevesebb, de idén lehet számítani növekedésre.
2018. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!