Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy sikerultek a kemia,...

Hogy sikerultek a kemia, biosz, fizika emelt erettsegik? Kb hany pontra lehet szamitani a Debreceni Orvosin?

Figyelt kérdés
Sokan azt irtak, hogy nagyon jo pontjaik lettek. Irjon mar az is legyszi, aki nem annyira biztos abban, hogy folveszik, hogy realis kepet kapjunk az esetleges pontszamokrol. :)

2018. jún. 10. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

kb annyira számíts mint amennyi tavaly volt a ponthatár.


Ha esetleg ide beír két ember az még NEM reális kép a pontszámokról, szóval felejsd el.

2018. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nagyon kevés ember van, akinek nem sikerült. Szerintem 430 fölött lesz mindenhol a ponthatár. Én eddig akárkivel beszéltem mindenkinek 80% feletti eredményei vannak. Pénteken voltam bioszból, ameddig várakoztam beszéltem a többiekkel és ők is ezt mondtak. Szombaton szintúgy, pedig ott még nem is volt ismerős senki se. A másik véglet pedig aki el sem éri a központi orvosi ponthatárt szóval őket alapjában sem kell már számolni. Én felkészítőre jártam onnan kb. Mindenki ide jön és mindenkinek 85%+ os eredménye van. A közép érettségik is könnyűek voltak.
2018. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a bioszom 92% lett összesen, szóbelivel együtt. (Nem lehetne tudni a szóbeli pontot, de khm..na)

A kémiám 76% lett, de fellebbeztem 4 pontért, pénteken derül ki, hogy megkaptam-e.

A szóbelim 50 pontos lett, így 84-86 % között fog mozogni.

A közepeim is 90 felettiek, így 470 körül leszek.

VISZONT, én rohadt sokat tanultam, azért ennyi, a faktos társaimnak közel sincs ilyen eredménye.

Van olyan is, akinek 15 pontos kémiája lett, az utánam következőnek is csak 60%-os.

A bioszok szintén, 3-man írtunk 90 körülit, utána van egy nagy lyuk, és a következő csak 79-et.

Szerintem azok, akik kommentelnek ezekhez a kérdésekhez, azért teszik, mert magas pontjuk lesz, senki sem szeretné leírni, ha esetleg elrontotta.

Szóval nyugodj meg, biosz tanárom szerint minden iskolából azt hallja, hogy borzalmasak lettek a kémiák, (fizikáról nem tudok nyilatkozni), és hiába mondják, hogy idén könnyű volt a biosz, minden éven ez van...Akkor különbség nem szokott lenni a pontokban (kivétel mikor bevezették a két kötelező emeltet, de hát könyörgöm, ott érthető volt a csökkenés). Szóval véleményem szerint a tavalyi hasonlóan fognak alakulni a pontok, de el tudok képzelni pár pontos csökkenést is, a kémiák az én környezetemben fényévekkel rosszabbak lettek, mint a tavalyiaké.

(Egyébként én SZTE-re jelentkeztem.)

2018. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bioszok: 94, 84, 83, 78, 76, 54.


A kémiák: 88, 69, 66, 53, 52, 46.


Enyém amúgy 84,69, de nem tudtam sokat javítani sajnos a kémián, és be vagyok fosva a biosztól is. Még azért reménykedek egy kicsit, hátha csoda történik, ha meg nem, akkor 2019. május érettségi visszavágó mérkőzés... :D


Direkt csak ÁOK-ra jelentkezők eredményét írtam, mert pl.volt akinek csak a kémia volt és 91,87,84-eket írtak és elvileg jókat szóbeliztek, de ennek meg semmi köze az ÁOK-osok átlagaihoz.


SZOTE, DOTE, POTE a jelentkezéseim, ebben a sorrendben. :)

2018. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy aki azt írta hogy mindenhol 430 pont felett lesz a ponthatár hol él , de itt az én körzetemben már az 50-60% közötti eredmény jónak számít ha valaki végignézi esetleg hogy Szegeden Pécsen Debrecenben eddig az utóbbi 10 évben milyenek voltak a ponthatárok akkor azért olyan nagy fokú eltéréseket nem tapasztalhat pontokban évről évre. Tavaly 418 pont volt az orvosira Debrecenbe a ponthatár és elmondanám hogy ebben a térségben a tavalyi átlagok jobbak lettek mindkét tárgyból tehát még így is lehetetlennek tartom hogy 420 pont felé emelkedne a ponthatár. Pesten nyílván jóval magasabb, bár ott dokkal több a jelentkező is. Úgyhogy nekem össz vissz a bioszom 73 lett a kémiám 79% és még így is simán 432 pontom van pedig a közepeim 85% körül vannak. És nem azért mert buta vagyok mert ha az lennék akkor nem csináltam volna max pontos szóbeliket hanem mert egyszerűen mind két írásbeliben a feladatoknál a megfogalmazásban volt nem kevés hiba....
2018. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az ország egyik legjobb vidéki gimnáziumába járok és rengeteg rossz kémia illetve biosz eredmény született. Nálunk kb 30-an készülnek orvosira és nem szeretném mindenki pontját felsorolni, de közel sem fényesek. Nálunk is lettek 90+-osak, de nem ez volt a jellemző.

Saját pontjaim biológiám 78 lett kémiám pedig 56 mindennel együtt. Erős átlagnak számítok.

Az itteni gimnáziumokban az átlag kémia 20-40% között mozgott, nem a mi iskolánk hanem körülöttünk lévőké. Sőt a biosz eredmények is 60%-70% körül van a városban. (nyilván ezek becslések) de rengetegen el vannak keseredve sokan még szóbelikre se jöttek el a borzalmas írásbelijük miatt.

Én SZOTE-ét jelöltem meg elsőnek de nem tudom mire lesz elég 414 pont, lehet semmire még is bizakodó vagyok mert erre felé a nagy átlag azt mutatja, hogy nagyon rosszak lettek az eredmények.

2018. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok


A bioszom 88% lett, 48 pontos szóbelivel.

A kémia 70%, 36 pontos szóbelivel.


Ha nem követek el végleges baklövést szerdán, biztosan 430 feletti pontom lesz. Ha szerencsém van, még akár 440 is. :)

2018. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!