Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz elérni 280 pontot?

Nehéz elérni 280 pontot?

Figyelt kérdés
Milyen érettségi kell hozzá?

2018. dec. 26. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Múltkor valamiért felvi pontszámító kalkulátorral kiszámoltam, hogy hármas évvégi jegyekkel, és 50-65%-os közepekkel plusz egy hasonló százalékú emelttel simán megvan. Szóval nem kell hozzá nagy teljesítmény. Történelem és magyar érettségin elég nehéz 80% alatt teljesíteni, ha végigtanultad a sulit.


A legegyszerübb az volna, ha te számolnád ki magadnak.

[link]

2018. dec. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem. Középiskolai eredményektől függetlenül, ha a két felvételi tárgyadból középszinten összehozol legalább 70-70%-ot, akkor is megvan már a 280 pont. Ha nyelvvizsgád is van mellé, akkor 63-63%-kal is megvan.

Ha pedig legalább az egyik tárgyad emelt, akkor elég 58-58%-is, sőt, ha még egy középfokú nyelvvizsga is van mellé, akkor 51-51% is elég a két tárgyból.

Az teljesen mindegy, hogy 70-70, vagy 60-80, esetleg 100-40, a kettő összege számít. Amúgy a felvi.hu-n van egy jó kis pontszámító kalkulátor, írogass be random értékeket, és látni fogod.

2018. dec. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy is, kb mindenki képes rá. Viszont elég kevés szakra elèg ennyi pont.
2018. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem 280pont=röhej
2018. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Szánalmas ez a 280 pont. Mi sem bizonyítja jobban, mennyire csúszik le az oktatás és az emberek, hogy hülyülnek el.
2018. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Aki azt mondja, hogy a 280 pont azt mutatja, hogy csúszik le az oktatás, az nézze meg pár éve még valahol 240 pont kellett alapszakhoz.. a 280 még "nehezítés".

Arról nem is beszélve, hogy 2020-tól kötelező a nyelvvizsga és az emelt szintű érettségi minden érettségizőtől.

Jajj de süllyed a színvonal :( Bezzeg régen mennyivel okosabbak voltak a felvételizők...

..ja nem

2018. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%

Kedved #6-os, mondd kérlek, te melyik világban élsz?


Attól, hogy nehezebb bejutni egy egyetemre, egy iciri-picirit, még nem lesz kevesebb a hülye. Elárulom neked, hogy nekem általános iskolában az évfolyamomon 70-80 körül volt a központi átlag eredmény. Pár évvel később beszélgettem a tanáraimmal, és már 50-60 pontokért szenvednek. Középiskolában végig nyomasztott, hogy a nyelvtudásom elmarad sokakétól. Három évvel később, egy külön tanárhoz mentem, mert szakmai angolt akartam letenni. Meglepve hallottam, hogy nagyon jó angolom van, a többiek a közelébe nincsenek akik hozzájárnak, miért nem megyek emeltre.


Mostanra a második egyetemen vagyok. Egyetemistákkal találkozok nap mint nap. Elárulom neked, hogy vidéki egyetemeken, konkrétan NULLA tudással engednek át diákokat. Több egyetemi tanárral is beszéltem ezzel kapcsolatban. Az egyiket sikerült elkapnom, egy kicsit ittasabb állapotában egy fórumon, ahol elárulta nekem, hogy úgy engednek át hallgatókat szakdogán, hogy a legalapvetőbb szakmai tudást nem tudják.


Amikor én volt középiskolás, jó tanuló voltam, de nem tartoztam a legjobbak közé. 400 pontom lett, úgy, hogy jóformán semmit nem csináltam a középiskolai éveim alatt, mert hülye komolytalan lusta gyerek voltam. Azok, akik jobbak voltak nálam 430+ pontokat értek el emelt nyelvvizsgával, verseny eredménnyel.


Ma, ahogy beszélgetek fiatalokkal, a 280anas legkisebb pontért szenvednek a többségében. Én sehogy sem látom azt, hogy jobb lenne a helyzet :) Attól, hogy kevesebb embert engednek be felsőoktatásba, még akiket beengednek lehetnek hülyék. Csak kevesebben.

2018. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Hát, ne haragudj "kedves" 7-es, de borzasztóan tájékozatlan és buta vagy.

Nem hiszem el, hogy te egyáltalán egyetemista vagy, mert egy egyetemista nem mond ilyet, maximum akinek egyáltalán nincsen élete.


Kezdjük ott, hogy wtf, hogy jön a 280 ponthoz az általános iskolai felvételi? Elárulom, semmi köze hozzá.


A másik, az hogy te úgy beszélsz vidéki egyetemekről, mintha ott hülyék tanulnának, mert mindenkit átengednek teljesen botrányos.

Alapból ha megnézzük mindegyik vidéki egyetemen van jogi kar -szinte- ahol az államira 460 pont szükséges ( és mégis sokan elérik ezt a ponthatárt, vidéken is ), ott vannak az orvosisok, gyógyszerészek, fogorvosok, akiknél szintén magas a ponthatár.

A minimum 280 pontot igénylő szakoknál meg akiket felvesznek, nem mindenki annyi ponttal rendelkezik! A ponthatár azt mutatja, hogy az utolsó, akit felvettek ennyi ponttal rendelkezik.


Harmadik, a te nagy, neves oktatód honnan a halálból tudja, hogy az összes vidéki egyetemen kiket engednek át? Ki ő? Mi a szakterülete? Mert jelenleg Magyarországon nincs olyan, aki minden egyes szakdolgozatnál és záróvizsgánál ott van.


Negyedik, ha legalább ennyire tájékozatlan vagy ne szólnál hozzá ilyen sületlenségeket.

2018. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

1. Senki nem mondta, hogy köze van hozzá. Arról beszéltünk, hogy hülyék az emberek. Ahhoz van köze, hogy az ottani elért eredményeken is látszik az, hogy butulnak.


2. Igen, mert azok az embereket akiket nulla tudással engednek át, s így szereznek végzettséget, egész biztos kiváltó tudással bírnak. A budapesti egyetemen is aktív részese voltam a hallgatói életnek, sok emberrel beszéltem, ahogy itt is, lehet itt fröcsögni, de a tényeken nem változtat. Amiket írtam, azt általános iskolai tanároktól kezdve egyetemi oktatókig mondták. Kb 60-70 tanárral beszéltem az elmúlt 6 évben. Gondolom ők is mind tájékozatlanok ebben.


3. Képzeld, onnan lehet tudni, hogy mi van más egyetemeken, hogy ad1 az oktatók rendszeresen megjelennek vendégoktatóként más egyetemeken, de simán valamilyen alkalomból, verseny miatt is jelen lehetnek, de akár még egy tanár több egyetemen is taníthat. Ezen kívül, mivel egy olyan helyen vagyok most, ahol rengetegen jelentkeznek át, Budapestről, Debrecenből, Miskolcról .... ezért képzeld képesek elmondani, hogy mi folyik ott.


Nyugodtan tolhatod a mantrátad, esetleg beszélni kéne emberekkel akik e területen dolgoznak és akkor nem mondanál ilyen baromságokat.

2018. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
itt mindenki oylan okos. mégse jön össze sokaknak a 280 pont.
2018. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!