Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz elérni 280 pontot?

Nehéz elérni 280 pontot?

Figyelt kérdés
Milyen érettségi kell hozzá?

2018. dec. 26. 00:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha jól tudom a 280 a minimum vagy talán 270, már nem emlékszem.


Az, hogy nehéz-e elég szubjektív. Annak aki 8 általánost végzett, majd egy rossz esti iskolába járt és 30 évesen próbálkozik annak biztosan nehéz, de egy átlag gimnazistának kicsit sem.


Szintén ... van aki bele hal a kommunikáció és média szakba és van aki könnyedén végig visz valamilyen mérnöki szakot.


Ha az átlagot nézzük, akkor elvileg nevetségesen egyszerű 280 pontot elérni. Szerintem csak azok nem érik el, akik minden létező tantárgyból ponthogy kettesek és bármifélel készülés nélkül esnek be az érettségire...

2018. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem. Bár azért kell készülni, de én is pont az az eset voltam, amit az 1-es leírt. 2-es év végi eredményekkel, készülés nélkül estem be az érettségire 2017-ben. Aztán egyszer 2019 tavaszán csináltam egy 70%-os töri közepet, s tavaly tavasszal egy 71%-os földrajz emeltet. Simán összehozható, legrosszabb esetben egy-két év kihagyással. Csodálom még mindig, ha valaki végzősként annyi mindenre tud készülni, nekem valahogy nem ment, így hagytam a fenébe az egészet anno, nem követendő példa. Állítom, aki eljut az érettségiig, s tud józan paraszti ésszel gondolkozni, az simán bejut, s el is végezhet egy szakot, főképp, ha az érdeklődés is meg van. Csak sajnos sokan a papír miatt mennek, kiszorítva azokat az embereket, akiket valóban érdekelne a szak. De figyelembe kell azt is venni, hogy attól, hogy 280 pontod van, még nem biztos, hogy felvesznek, mert teszem azt, 30 a keretlétszám, de a 30.-nak 290 pontja van, te neked meg 285, akkor már nem vesznek fel. Igazságtalan ez, valamilyen szinten.
2021. febr. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
1-es, 11-es akart lenni. :)
2021. febr. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!