Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy itt is be akarják...

Igaz, hogy itt is be akarják vezetni azt a tanítási rendet, mint Németországban?

Figyelt kérdés

ez azt jelentené hogy a nyári szünet 10-12 helyet csak 5-6 hét lenne, azaz kb. július végére lesz vége a tanításnak



ez szerintem nagyon kegyetlen lenne...


2010. jún. 28. 15:45
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

egyébként is, a bűnözés az otthoni nevelés miatt alakul ki, az iskola (főleg középiskolák) már nem változtathatnak rajta... hosszabb suli? lógás!


nekem is van 3-4 osztálytársam aki sokat lóg és lesz@rja a következményeket, pedig ez gimnázium, nem holmi szakképző...

2010. jún. 28. 16:03
 12/33 Doriiisss ***** válasza:
89%

Nem minden gyerek unatkozik nyáron. Nem mindegyik gyerek rongál, piál, bűnöz nyáron. Aki olyan más évszakban, más időben is megteszi. Nyári munka is létezik a világon, még pénzt is keres vele (Az már más kérdés mire költi)


Szerintem ez hatalmas "kitolás" lenne. Véleményem szerint.

2010. jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%
Azt tedd hozzá, hogy az így elvett 5-6 hét eloszlik év közben, ami szerintem sokkal jobb, mint majdnem 3 hónapos semmittevés...
2010. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%
Szóval Te majd felnőttkorodban, június 1.-től szeptemberig szabadságra mész a munkahelyeden? Szólj, ha tudsz ilyen megértő főnököt felmutatni.
2010. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az lenne a fő indok, hogy ne "garázdálkodjanak", inkább az, hogy kevésbé essenek ki a tanulásból, viszont jobban el legyen osztva a pihenő idő. Aki szereti a téli sportokat, annak lenne szabadideje télen is erre. Viszont tény, hogy a nyár népszerűbb évszak :) De én is volt, hogy sokszor augusztusban már unatkoztam.
2010. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%
Az újításoknak örülni kell,de nem az ilyennek.Viszont inkább azon kéne változtatni,hogy olyan görcsösek a gyerekek az iskolapadokban,mert alig vannak táborok meg minden.NA,ha én lennék Valaki Magyarországon,akkor a magyar gyerekek sem süllyedtek volna idáig..és sokkal boldogabbak lennének.
2010. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
69%

Támogatnám, de akkor legyen annyival hosszabb a téli-tavaszi-őszi szünet.

Amikor én iskolába jártam, akkor nem volt őszi szünet, a tavaszi vagy három nap volt, a téli meg egy hét. Nem volt síszünet, meg hasonlók... Nyáron ott volt majdnem három hónap, közben halálra untuk magunkat, a szüleink általában hetekre lepasszoltak minket a nagymamákhoz.

Szerintem jobb lenne, ha egyenletesen adnák ki a szüneteket, pl. egy hónap tanítás, egy hét szünet.


Az az érv meg nem állja meg a helyét, hogy "30 fokban főjünk nyáron a tanteremben": a felnőttek, akiknek két hét szabadságuk van nyáron (ha egyáltalán kiadják nekik), szintén főnek a munkahelyen, mégis kibírják valahogy.

2010. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
Németországbasn karácsonykor,húsvétkor,pünkösdkor két hét szünet van. De vízkeresztkor is van egy rövidebb szünet. Nyáron igaz,hogy továbbjárnak iskolába,de szeptemberben is később kezdenek. Ez sokkal jobb megosztás,mint ami nálunk van.
2010. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

hát az egyenletes eloszlásban lehet valami :)



és mi még gyerekek vagyunk, nem szoktunk hozzá a melegben a munkához :P én ráérek felnőttként aggódni miatta, de addig könyörgöm ne

legalább ennyi gyerekkora legyen az embernek...

2010. jún. 28. 16:13
 20/33 anonim ***** válasza:
71%

A drágalátos dolgozó emberek miért irigykednek ennyire a diákokra, amiért van majdnem 3 hónap szabadságuk a nyáron ?

Nekik talán nem volt? Ti is jártatok iskolába, nektek is volt nyári szünet, akkor nem értem miért kell mindig jönni ezzel, hogy ha dolgozni fogsz, akkor bla bla bla. Igen dolgozni fogunk, de nem azon leszek, hogy jaaaaj szemét diákok nekik mennyi idejük van, mert emlékezni fogok arra, hogy én is jártam suliba és nekem is volt sok szünetem...

Mindenesetre az ötletet támogatnám, Németországban az a kiesett 5-6 hét eloszlik az évben...

2010. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!