Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanácsoltok, ezek közül...

Mit tanácsoltok, ezek közül melyik szakot/ egyetemet válasszam illetve mit csináljak egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nos, érettségim elég rosszul sikerült külső tényezők miatt, így nincs sajnos sok lehetőségem, sőt, elég gyatra.

BME- kommunikáció& médiatudomány

Pázmány- Anglisztika vagy komm&média

Károli- emberi erőforrások vagy nemzetközi tanulmányok

ELTE- nemzetközi tanulmányok, habár pár perce láttam, hogy ahhoz kettő nyelvet is kell jól tudni, nekem meg csak angol van. Ennyi az , amire van pontom egyetemen, főiskolán meg turizmust tanulnék, de azok közül sem tudom melyik a legjobb, mindent lehúznak.


Szeretnék mindenképpen külföldön élni, dolgozni, de nem merek diploma nélkül nekivágni a nagyvilágnak, hiszen szakmám sincsen.

Ha jelentkezem is külföldi egyetemre, mivel nem biztos, hogy felvesznek, plusz ottani költségek...

Imádok utazni, szeretem külföldöt, a tengerparti helyeket főleg, és oda vagyok az állatokért főleg a kutyákért, de nem áll össze a kép, mihez kéne kezdenem, hiszen mindenhol mindenről rosszat hallani.

Tudom, hogy mindenből meg lehet élni kb csak szerencse kell, meg szeretni az adott szakmát, de akkor is.

Például egy kutyakozmetikus dolgot biztos élveznék vagy valami kutyákkal, de tudom, hogy keveset keresnék vele itt is és kint is...

Turizmust se tudom, hogy kéne elkezdenem.

Nem is tudok már semmit.

El vagyok keseredve, mert hiába tudom mit szeretek, nem tudom, hogyan tudnék belőle megélni, melyik iskolának lenne értelme, vagy kint melyik országnak, stb...

van itt olyan, aki tudna ebben kicsit tanácsot adni, véleményt nyilvánítani?


2016. jan. 3. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán az anglisztika és az emberi erőforrások a legpiacképesebb, de amúgy ha ennyire szeretnél utazgatni nézz ki egy különleges nyelvet minornak az angol mellé, vagy legyen inkább az a főszakod és csak minornak az angol. Egy arabbal vagy norvéggal eléggé ki fog nyílni előtted a világ, hidd el:) Ezeket is vedd számításba szerintem. Utána dolgozhatsz SSC szektorban, idegenvezetőként, tolmácsként, fordítóként, stb.
2016. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor menj egyetemre ha te fizeted. Osztondijaskent e ird ala a hallgatoo szerzodest, mert hatalmasat fogsz szivni vele.
2016. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ha az állatokat és az utazgatást szereted legjobban akkor olyan szak kellene ami ezekhez segít hozzá. Ha angolul tudsz az nélkülözhetetlen és elegendő az élettudományi szakterületeken.


Első ötletem a zoológus-ökológus szakterület lenne (Biológia BSc után, szakirányú MSc, ELTE vagy SZIE), de ehhez rossz érettségi nem jó. Tehát vagy kihagysz egy évet és ráhajtasz biosz + kémia emeltszintűre vagy alacsonyabb pontszámú hasonló szakok közül kellene választani. Kifejezetten kutyás (kynológus) képzés a SZIE MKK-n van, de csak másoddiplomás rendszerben.


A SZIE MKK (Gödöllő) néhány más szakja azonban jó beugró ehhez és a fő célt is szolgálhatja pl:

Vadgazda mérnök BSc

Állattenyésztő mérnök BSc

Természetvédelmi mérnök BSc


[link]

2016. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!