Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Hányas átlagtól vesznek fel a Vörösmarty Mihály Gimnáziumba? (médiaszak, és Budapestire gondoltam)

Átlag

jan. 1. 23:08  Privát üzenet  

A válaszok
Nem csak az átlag számít, hanem az írásbeli is, leginkább a magyar, tavaly 41 pontos magyar alatt be sem hívtak szóbelire. Meg a szóbeli is sokat számít! A tanulmányi átlag, (vagyis inkább a főbb tárgyak jegyei) csak az összpontszám negyedét adják. Mivel hatalmas a túljelentkezés (2018-ban 32 helyre közel 500-an jelentkeztek) nyilván annál nagyobb az esély, minél jobbak a jegyeid, szerintem 4,3-4,5 alatt nem nagyon van esély, csak ha nagyon jó központit írsz és odateszed magad a szóbelin is.

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 2. 09:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi

# 2/5Időpont jan. 2. 11:00 Privát üzenet
Ha nem vagy olyan jó Pl matekból az nem akkora gond, de ahogy írták tavaly 41 pontos magyar központi volt a behívási határ, tavaly előtt 38 pont ami nagyon sok. De ha mellé Pl csak 25 pontos a matekod és a szóbelin, ami egy 3 órás gyakorlati vizsga nagyon jó vagy simán felvesznek. Így én azt mondanám a szóbeli a legfontosabb, meg a minél jobb magyar központi.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 3. 14:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszi

# 4/5Időpont jan. 3. 18:45 Privát üzenet
3.8-tól van esélyed ha jó felvételit írsz (matek legalább 20-25) magyar min. 40! És ha odateszed magad a szóbelin

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 5. 16:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi az a "szőnyi"?
Melyik a jobb? Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium vagy Százhalombattai Arany János Gimnázium vagy Sziszki?
Szinyei Merse Pál Gimnázium (Bp), Teleki Blanka Gimnázium (Bp) vagy Vörösmarty Mihály Gimnázium (Bp)?
A budai Petofi vagy a 8. keruleti Vorosmarty jobb?
Vörösmarty Mihály Gimnázium 2018 gólyatábor?
A 8. keruleti Vorosmarty Gimnaziumba megyek. Jarjak kulon angol tanarhoz? Azt hallottam hogy a nyelvoktatas nem a legerosebb.

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!