Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek miért van ekkora...

Szerintetek miért van ekkora tanárhiány magyarországon?

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Van, aki ezt még nem tudja? Alacsony fizetés, sok agyatlan adminisztráció, kevés szakmai szabadság, idióta gyerekek.
2019. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1+++
2019. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 200-al kezdenének ilyen hosszú képzès után még az is kevés lenne. Nem hogy 140.
2019. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony fizetés, annyit keresnek mint egy gyárszalag mellett dolgozó munkás. Ahhoz képest hosszú a képzés, minimum 5 év. Más 8 általánossal vagy egy érettségivel tud ennyit keresni.

Manapság sajnos sem a diákok sem a szülők nem becsülik és tisztelik úgy a tanárokat, ahogy illene. Persze tisztelet a kivételnek.

Ráadásul a diákok egyre rosszabbak, szemtelenebbek,neveletlenebbek. Természetesen itt is tisztelet a kivételnek.

Egyébként én tanárnak készülök. 🙂

18/L

2019. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Furák S válasza:
100%
1999 óta vagyok tanár, ebbôl 5 évet voltam gyesen. A házasságom, sajnos tönkrement, így jelenleg egyedül nevelem két kiskorú gyermekemet. Ez a legrosszabb verzió, havi 200.000-bôl igyekszem gazdálkodni, igénytelenül élünk, a gyerektartás is olyan mint a kutya vacsorája (van is meg nem is, az éhenhaláshoz sok, az emberhez méltó élethez kevés...). Szeretem a gyerekeimet, a hivatásomat, de a kettôt összeegyeztetni nem lehet. A tanárhiány miatt napi 6 órát tartok, lyukas órám nincs, délután gyakran kell beugrani napközit helyettesìteni is. A túlórákat heti 30 óra alatt nem fizetik ki. Éjjel javìtok és adminisztrálok, 4-5 óránál többet nem alszom, az este a családomé. Így is állandó idôhiányban vagyok. Ha a gyerekeimmel törôdöm, akkor készületlenül megyek a munkahelyemre, ha a munkámat végzem, akkor a családomat hanyagolom. Kilátástalan élethelyzet! Magán tanítványról szó sem lehet ilyen leterhelés mellett. Az egzisztenciális helyzet siralmas. Húsz év munkaviszony után 200.000-et keresek...ebbôl vegetálni is csak szűkösen lehet. Jutalom,kafetéria nincs. A gyerekeimet nehéz ehhez szoktatni. A suliban csúfolják ôket,hogy csóró csövesek, mert nincs mobiljuk, az anyjukkal BKV-val járnak,nyáron csak a napközis tábor van,mert anya ott dolgozik, ruha a turiból, cipô a kínaiból...Megértem a fiatalokat, hogy nem ezt a hivatást választják. Én még kitartok. Szeretek tanítani, szeretem a gyerekeket, de minden nap arra gondolok, hogy váltanom kell 45 évesen. Mibôl? Hova? Mit? ez itt a kérdés...
2019. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Furák S válasza:
Ja! Nem írtam az "agyon irigyelt" szünetekrôl...június végéig dolgozunk, augusztus 20.-a után már dolgozunk. 7hét, 35 munkanap, amibôl minimum 10-et táboroztatok...év közben, ha közbejön valami, bármi, akkor fizetés nélküli napot kell kivenni...a pályakezdô fiatalok a gyakorlati idô után menekülnek a pályáról, a tantestületek vészesen elöregednek, 5 éven belül annyian fognak nyugdíjba menni, hogy összeomlik a közoktatás Magyarországon. Van, aki ezt még nem látja?...
2019. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú és egyben dühítő is, hogy nem foglalkoznak az oktatással és hagyják teljes csődbe menni a rendszert. Múltkor beszélgettem egy-két tanárommal, azt mondtak 10 év múlva egyszerűen nem lesz tanár. 50feletti nálunk az átlagéletkor. Alig van utánpótlás. Nagyon kevesen készülünk tanári pályára. Hihetetlen, hogy ennyire képtelenek megfizetni a tanárokat. Persze nem várom, hogy közel milliós fizetés legyen, de ebből valóban borzasztóan nehéz megélni. Akinek meg családja és gyerekei vannak annak főleg...
2019. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ja! Nem írtam az "agyon irigyelt" szünetekrôl...június végéig dolgozunk, augusztus 20.-a után már dolgozunk. 7hét, 35 munkanap, amibôl minimum 10-et táboroztatok...év közben, ha közbejön valami, bármi, akkor fizetés nélküli napot kell kivenni...a pályakezdô fiatalok a gyakorlati idô után menekülnek a pályáról, a tantestületek vészesen elöregednek, 5 éven belül annyian fognak nyugdíjba menni, hogy összeomlik a közoktatás Magyarországon. Van, aki ezt még nem látja?..."


Ez sajnos tényleg így van. A volt középsulimban a tanári kar 50%-a lecserélődött 10 év alatt mióta leérettségiztünk (nyugdíj, másik iskola, pályaváltás miatt). Itt is sajnos elégg elöregedett a tanári kár, 60%-ban 50 év felettiek és a fiatalok kevesen vannak és gyakran váltanak.

2020. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!