Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-IK pti-ról vélemény?

DE-IK pti-ról vélemény?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt, hogy nem a legjobb, meg hogy lett módosítás és érdekelne, hogy a módosítás után változott-e valami?
2019. jan. 4. 11:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Én már az új képzésben kezdtem (a legelső új képzéses évfolyamba tartozok), itt bővebben leírtam a tapasztalataimat az eddigi tárgyaimról (a 2. válasz ott):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Néhány tanáron azért érződik, hogy nem teljesen álltak még rá a változásra, de azért igyekeznek. Pl. első félévben oprendszerből nekünk semmi értelme nem volt bejárni előadásra, mert a zh-kon csak a gyakorlati anyagot kérték számon. A mostani elsőévesektől hallottam, hogy mostmár a zh-n el kell érni bizonyos százalékot külön az elméleti részből is, gondolom ez annak a következménye, hogy nálunk jó ha 10-en bejártak előadásra. :D

Van olyan tárgy is, ami ugyanaz mint eddig, csak 2 tárgy helyett 1 lett belőle, pl. Web technológiák van HTML, XML és Az internet eszközei és szolgáltatásai helyett, a Kalkulus, a Diszkrét matek és az Oprendszer eddig 2 féléves tárgyak voltak, mostmár csak 1.

Azt mondják a képzés a változtatások után gyakorlatiasabb lett, mint ezelőtt volt. Ez van ahol érződik, van ahol kevésbé, szerintem még mindig lehetne gyakorlatiasabb az oktatás.

Azon is változtattak, hogy a régi képzéseseknek sávok közül kellett választaniuk, és azon belül adott kreditet teljesíteni. Az új képzésen belül ilyen már nincs, viszont vannak helyette kötelezően választott tárgyak, amelyekből 36 kreditet kell teljesíteni, de úgy, hogy alig hirdetnek helyet, ha nem azokat veszed fel tárgyfelvételnél először akkor esélyed sincs a bejutásra. Viszont talán már ez is rendeződni látszik valamelyest, mert előző félévben eléggé kiakasztott minket ez az egész és rengetegen írtunk a TO-nak, amivel el is értük, hogy nyissanak még új helyeket. Remélhetőleg a következő félévekben is gondolni fognak mostmár erre.

2019. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!