Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki kb 20 évvel ezelőtt...

Ha valaki kb 20 évvel ezelőtt harmadik osztályig végezte el a gimnáziumot, de akkor abbahagyta, viszont most pl esti iskolában szeretne leérettségizni, akkor újra végig kell járnia az első három osztályt is, vagy csak elég a negyediket?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 20:31
 1/5 anonim válasza:
Szerintem esti suliba 2 év alatt lezavarják, legalábbis amikor én érettségiztem vizsgázott velem egy idősebb nő, ő mondta, hogy így tette le. Biztosra menj és inkább tartson tovább, de sikerüljön jól
2019. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esti gimikben az érettségi a nulláról a végéig 2 évig tart. Viszont ha elvégezted már a gimi 3. osztályt és tudod igazolni, akkor szerintem bele lehet számítani, így neked már csak 1 évet kell majd járj estire.
2019. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem rólam van, szó, hanem egy kedves hölgyismerősömről, aki anno a gyerek megérkezése miatt kellett, hogy abbahagyja. Azt én is olvstam, hogy 2 év alatt megy az estiben a dolog, viszont ha neki anno megvolt a harmadikig, vajon akkor neki már csak az utolsó évet - ami ebben az esetben fél év - kell megcsinálni, vagy van ennek valami elévülése, tehát teljesen újra kell neki kezdeni? Mert azért nem mindegy, hogy most két évet, vagy fél évet kell járnia...
2019. jan. 4. 21:48
 4/5 anonim válasza:

én tudok olyan estit ahol a 4 év az kettő, de ha rászánsz némi pénzt akkor intézik neked 1 év alatt is.

és ez SAJNOS nem vicc.

2019. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Elképzelhetőnek tartom. Nagyon is.

Én helyettesítettem esti gimiben 5-6 órát, és az szerint döntik el például félévkor ki milyen jegyet kap, hogy ki mennyit jár be és mennyire jó fej. Volt aki csak beiratkozáskor volt utoljára, ő végig kapja a ketteseket. Aki néha bejár az hármast vagy négyest kap, aki pedig bejár és jó fej is, az kapja sorra az ötösöket.


És a jegy "kiosztás" az úgy történik, hogy a tanárok ülnek az irodában, és a naplóból olvassák fel a neveket, valahogy így:

Szaktanár:

-Katika! Ki az a Sebestyén Tibi?

Igazgató (féle):

-Jaa, ő nagyon aranyos de csak párszor láttam eddig, mehetnek neki a hármasok minden hónapra egy."


A diák meg majd meglátja a jegyeit amikor kapja a bizit, vagy ha utána jár :)


Valamint pont mellettem beszélték, hogy valószínű jövőre sem lesz gond érettségikor, mert a felügyelő bizottság (azt hiszem így hívják), csak egy pár percre ugrottak be, amíg megnézték mindenki bent van-e. Utána mindenki úgy csal ahogy van.

A tételeket is lebeszélik a tanárral év közben, hogy melyik tételt fogja kihúzni a diák.


Nem tudom, de valahogy meg tudják oldani ezeket feltűnés nélkül is.

Vannak tanfolyamok, amikre kapnak támogatást, de kell legalább 10 jelentkező, hogy elindíthassák. Olyankor még a szaktanár férje is beül órára, de még a koordinátor is :D

Sőt, mindig képet csinálnak névsor aláírás helyett. Olyankor első nap összeszednek 10 személyt, majd csinálnak 20 féle képet, úgy hogy bevisznek 1 zsák ruhát, és mindig cserélgetik a pólókat meg a helyeket. A bizottság meg csak azt látja, hogy mindig mindenki bent van órán, és minden a legnagyobb rendben folyik.


Én az esti gimiket nem ajánlanám azoknak akik egyetemi célokkal rendelkeznek, de azoknak tökéletes akik már dolgoznak, és csak azért akarnak érettségit, mert hátha feljebb megy a bére, esetleg lépcsőzhet a ranglétrán a munkahelyén. Azoknak elsőosztályú.


Lehet van rendes esti gimi is, de én ezzel találkoztam.

2019. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!