Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a második félévben szeretné...

Aluse kérdése:

Ha a második félévben szeretném abbahagyni az egyetemet, akkor mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogyha államis vagyok, akkor annak a felét kell kifizetnem, mivel nem szereztem diplomát. De nem igazán tudom, hogy ez hiteles-e. Nem szeretem, sőt gyűlölöm a szakot amire járok, nem akarom csinálni, nem akarok ezen az ágon dolgozni. Az időmet pedig nem szeretném olyan dologra pazarolni, amit nem szeretek.

Nem tudom még pontosan, hogy mit is csinálnék helyette, mindenféle szakképesítés nélkül, mivel csak gimnáziumi érettségim van, de semmi nem tetszik, amit az egyetemen tanítanak. Nem találtam ott olyan ágat, ami meg is fogott volna. Szeretnék kiiratkozni, de nem tudom, hogy ennek milyen feltételei vannak. Most a vizsgaidőszak kellős közepén vagyok, egy tárgyból már a vizsgák előtt buktam, másikból pedig vizsgán fogok talán. A többit még nem tettem le. Mindenképpen szeretném otthagyni, habár a szüleimnek még nem volt bátorságom elmondani, és a pénz visszafizetéstől is tartok kissé, mivel nincs bevételem. Értelmes válaszokat előre is köszönöm :)



2019. jan. 4. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Annyit, amennyibe 2 félév került volna az adott szakon fizetősön.
2019. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!