Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abbahagyni az egyetemet?

Abbahagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

BME-re járok , és most készültem ki teljesen, 7.félévben vagyok, de sokat csúsztam, és vannak tárgyak amiken nem bírok átmenni, én nagyon rossznak tartom az oktatást, csak az értelmetlen szivatásra megy ki minden.

Lelki válságba kerültem, már csak altatóval tudok aludni, és egésznap az ágyban fekszek, ezt a félévet valahogy megpróbáltam lehozni, de most is 2 fontos számonkérés lenne még a héten, de már nem bírok tanulni , ha ránézek hányingerem van.

Rájöttem hogy talán nem ezen a területen szeretnék dolgozni, bármi mást szívesen kipróbálnék, de nagyon nehéz ennyi beleölt munka után otthagyni, pedig érzem hogy nem ez az utam.



2015. dec. 7. 02:18
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%

Jártam ott ahol most te vagy, nem érdemes a mentális egészségedet tönkretenni egy iskoláért. A BME különösen gyilkos ilyen szempontból. Minden embernek más a tempója, ha túl gyorsnak érzed a BME-t, keress valami mást. Engem kezeltek emiatt pszichiátrián, voltak alkohol és drogproblémáim, nem érdemes ezzel játszani. Ettől ne érezd magad kevesebbnek, biztos van benned olyan, amit meg más nem tudna, nem vagyunk egyformák.


Biztos, hogy találsz majd olyat ami menni fog és (néha) még élvezni is tudod! ;) (Nehéz ezt ezekben a válságos időkben kikeresgélni, de még nehezebb egy életet leélni úgy, hogy olyat csinálsz amit nem szeretsz).

2015. dec. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Én is jártam ott ahol te, egyetértek az elsővel, nem ér annyit egy diploma sem, hogy kikészülj..

Én azt csináltam, hogy 7. félév után elmentem másfél évre dolgozni és a hiányzó tárgyaimat csak nagyon lassan, apránként, munka mellett csináltam meg. Azóta már nagy csúszással befejeztem a BSc-t. Más egyetemen sem jobb az oktatás, csak más a tempó..

Mérnök infón vagy, ugye?

2015. dec. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%
Én meg az előttem válaszolókkal szemben más véleményen vagyok. Mindenhol vannak az oktatásba beiktatva ilyen buktatós tárgyak, hiszen különben ne lehetne ésszerű szintre csökkenteni a kibocsájtott diplomások számát. Nem kell túlzott érzelmeket bevinni a dologba. Biztosan lehetne valamilyen személyes segítséget kérni valakitől, aki megmagyarázna egyes pontokat, ami a megértést jelenleg nehezíti. Mert tapasztalatom szerint csak arról van szó, hogy vannak pontok, ahol logika kell és vannak, ahol sima bemagolás, csak azt kell megértetni, hogy hol kell a logika és hol a bemagolás. 3 év belefeccölése már olyan, amit nem szabad elvesztegetni.
2015. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Le van szarva, hogy mennyi idő, energia, pénz van benne, ha nem ezt akarod, hagyd ott. Viszont ha csak rossz időszakod van, és eleged van abból, hogy nem megy néhány tárgy, de amúgy ezt akarnád, akkor ne hagyd ott.
2015. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%
milyen szakon vagy? én is bme-s vagyok és teljesen kész vagyok, tönkretette a bme az életemet a barátnőm is elhagyott :((
2015. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

BME-re jártam én is, pszichésen kikészített a folyamatos sikertelenség, a tanárok és titkárság emberszámba sem vevő hozzáállása, a mértéktelen pökhendiség, stb.


Van aki ezt bírja, nekik jó. Van aki jó haveri kört alakít ki és velük együtt, közösen átszenvedik az egészet, neki is jó. Aztán vannak olyanok, mint te, akik csak tönkremennek.


Azt neked kell tudnod, hogy ez mehet-e tovább, vagy sem, de a leírtak alapján már eldöntötted mit akarsz.


Ugyanakkor három év alatt sok tantárgyat teljesítettél. Ezt nem szabad veszni hagyni. Menjél át egy másik egyetemre vagy főiskolára; keressél egy könnyebbet, mint a BME (ez nem nehéz feladat). A teljesített óráidat jóváíratod, a maradékot meg elvégzed ott. A diplomán ugyanaz fog állni, csak az intézmény neve lesz más. Önéletrajzba meg beírhatod a 3 év BME-t, ha kérdezik, miért váltottál, majd mondasz valami okosat.

2015. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

"Biztosan lehetne valamilyen személyes segítséget kérni valakitől, aki megmagyarázna egyes pontokat"


Max ha fizet.

Én most tervezek másoddiplomát, de azt se tudom felmérni, hogy mi merre, mert úgy titkolóznak az infósok, mintha nem tudom miről lenne szó.

2015. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott, fél év pihi, aztán szeptembertől fejezd be egy másik egyetemen, én ezt tenném.
2015. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Mindenkinek próbálok válaszolni, szép sorban, bocsánat ha nagyon hosszú lesz.

1. Én is azt érzem hogy villog a vörös led a fejemben, hogy eddig és ne tovább. nyugtatót szedek, ami elvileg erősen addiktív, már pár nap után érzem, hogy hiányzik, és szerintem ez nem vicc. Persze ez a létező legrosszabb időszak, a szorgalmi időszak utolsó pár hete.

2.Azon is gondolkoztam hogy más egyetemre átmennék, hátha elég sok tárgyamat befogadnák, dolgozni pedig nem ezen a területen szeretnék egyelőre, olyan szinte gyűlöltették meg velem a dolgot, de angol felsőm van, és imádok tanítani gyerekeket, arra is gondoltam hogy amíg helyre jövök ezt csinálnám.

3.Nem a buktatós tárgyakkal van a baj, hanem az értelmetlen számonkéréssel, amikor azt érzed hogy minden tárgyad (aminek a tematikája amúgy rohadt izgalmas lenne mérnöki fejjel), arra megy ki hogy valahogy típuspéldákon át tudj csúszni, de a tanár semmit nem tesz hozzá, csak ledarál egy száraz szar könyvet.

4.Szerintem talán a fentebbi válaszaimból jobban látod, hogy mi a pontos helyzet, engem ez érdekelne, csak nem a BME-s módszerekkel.

5.VIK-en vagyok, én nekem azóta nincs is barátnőm amióta ide járok, gerincsérvem lett a sok üléstől, és rájöttem hogy nem akarok életem végéig egy gép mögött ülni. Pedig nagyon jó sportoló voltam, imádtam csinálni, és mindent feláldoztam ezért.

6.Pontosan erről van szó, nekem is lett egy, két olyan barátom aki nagyon sokat segít, de a szar oktatást nem tudják ők se elmondani jól. :D. Igen ezen az átmenetelen én is nagyon sokat gondolkozok, de most képtelen lennék még belevágni. Mindentől elvette a kedvem az BME.

7.Igen, nem jellemző egymás segítése, az infósok nagy része rendkívül nagyképű, még az 1200 fős facebook csoportban is vannak akik mindenki előtt játsszák a megmondókapitányt, sosem mernék hozzászólni ennyi ember előtt. :D, nemhogy még olyat, amilyen negatívokat ezek szoktak.

8.Jelenleg én is így látom, de most ebből a helyzetből kellene valahogy kikeverednem, a lelki részét értem.

2015. dec. 7. 17:43
 10/31 Sidel ***** válasza:
84%

Szia!

Szintén BME, szintén VIK, szintén 7. félév. Engem is eléggé kikészít, pluszba tavaly voltak családi zűrök is, én is eléggé le vagyok maradva, de úgy vagyok vele, ha már idáig eljutottam, végig csinálom. Lehet rossz hozzáállás és nem tesz jót nekem, de nehéz ennyi időt kárba veszni hagyni. Az elmúlt másfél évben annyit voltam orvosnál, mint az elmúlt 10 évben összesen, de én képtelen vagyok rá, hogy itt feladjam, amikor már annyi mindenen átküzdöttem magam.

Egy barátnőm, nem BME-s 6 félév után hagyta ott a suliját. Idén kezdett Győrben. Irigylem a bátorságáért. Ő kockáztatott és nyert vele, mert az új suliban jól érzi magát, másik szakra jár, ami sokkal jobban tetszik neki és úgy fest a munkája is biztosítva lesz neki a későbbiekben.

Engem is zavar egyébként, hogy sok tárgyat rosszul oktatnak és tényleg típuspéldákból bukdácsol át az ember. Meg úgy érzem már nem azért tanulok, mert tudni szeretnék és ez azért nagyon rossz...

Egyébként én se vagyok már benne biztos, hogy ezen a területen szeretnék dolgozni. Korábban vonzott a jó fizetés, a biztos állás lehetősége, meg mondjuk az infó se állt tőlem annyira messze...

2015. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!