Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne abbahagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Már 5 aktív félévem volt, tehát ennyit kéne visszafizetnem, féll millió.Van ötletem és lehetőségem megkeresni a pénzt, ezzel nincs gond. Viszont 22 vagyok, már sok mindenbe belekezdtem, de nem éreztem semmit sem igazán magaménak, ahogy az egyetemet sem. Nem megy a tanulás, nem tudom rávenni magam, főleg, h sok hasznát úgy sem veszem majd, nem egy keresett szakma, amit adna. Még min 2.5 évem volna hátra, mert csúsztam. A szakdoga lehet menne, mert van egy viszonylag jó téma ötletem. De a kurzusokkal nem haladok előre. Lehet h áttesznek fizetősre, mert ez a félévem botrányosan rosszul sikerül, úgy fest. Mellette dolgozom, ezt nem hagyhatom el, de a kettő nagy teher. Mellette sajnos szorongok is, és depis vagyok, ami nem segít a sok kudarc. Most azt találtam ki, hogy két passzív félévet végigmelózok, ezzel visszafizetem a tartozást, és legalább röghözkötés sincs. Utána pedig vagy a jelenlegi helyen lennék állandós, vagy nekifeküdnék a nyelvnek és kimennék valamerre, ott tanulnék szakmát, vagy itt kezdenék bele valami szakmába. Bár ez utóbbira még nincs ötletem, h mi érné meg, főleg nőként.

De ugye persze mindenki azt mondja, h ne hagyjam ott, fejezzem be ha már elkezdtem, meg h mennyit ér egy diploma. És emiatt bennem is kialakult egy olyan, h valóban kevesebb leszek, ha nem szerzek felsőfokú végzettséget, de egyszerűen nem érzem magam elégnek rá. Puskázni meg nem akarok, annak semmi értelme, csak h legyen egy diplomám, és közben semmit ne tudjak. Szerintetek tényleg annyira gát manapság ha valaki nem végez egyetemet? Hülyeség lenne a fentiek fényében otthagynom a képzést? Tudom az én döntésem, de még keresem a pro és kontra érveket :)


2016. máj. 9. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló gonndal küzdöm... Elárulnád melyik szakot csinálod?
2016. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha államin vagy próbáld meg elvégezni,akár úgy, hogy közben passziváltatsz
2016. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!