Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki küldene ELTE-s angliszt...

Valaki küldene ELTE-s anglisztika szakos órarendet?

Figyelt kérdés
Első félév érdekel leginkább de egyébként az összes. Köszi.

2019. jan. 6. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első félévben ezeket a tárgyakat kell kötelezően felvenned:

Bevezetés a nyelvtudományba - Kálmán Laci, a kötelező irodalom (Kálmán-Trón - Bevezetés a nyelvtudományba) botrányosan érthetetlen, vagy legalábbis nagyon rosszul vannak megfogalmazva egyes részek, az előadások jók, de fárasztóak


Angolszász politikai kultúra - Én Lojkó Miklóshoz vettem fel, nagyon szép a kiejtése, érezhető, hogy sokat tud, kicsit nehéz követni az előadáson, hogy mit mond éppen vagy jegyzetelni.


A Nyelvtudomány Alapjai - LAP tanár úr, az első pár előadáson bent voltam, de aztán úgy láttam, hogy jobb lesz, ha inkább vizsgaidőszakban tanulom meg. Ilyen mondattani, hangtani dolgokat vettünk.


Írástechnika - Dr. Tankó Gyula, szépen magyaráz előadásokon, a könyv viszonylag érthető, néhol száraz, de megtanulható. Tudományos írásról van szó.


Filozófiatörténet - Platón, Arisztotelészről, Aquinói Szent Tamásról, meg ilyenekről lesz szó.


Bevezetés az irodalomba - különböző okok miatt nem vettem fel erre a tanévre (1. vagy 2. féléves tárgy)


Gyakorlatok:


Angol nyelvgyakorlat - jóformán olyan, mint egy gimis angolóra. Én több szakszövegeket olvastatnék, mert elvileg a C1-re készülünk, ehelyett az egész totálisan B2-es szinten folyt. (heti kétszer másfél óra)


Tudományos íráskészség: igazából úgy kezdősik, hogy megtaníttatják a Puncutatuion szabályokat, aztán hogy hogyan kell summaryt írni (kb. mint az Írástechnika előadáson, Tankó könyvéből is tanultunk, csak ez gyakorlat, és közben meg lehet beszélni a tanárral, ha van valami gondod), van egy zh, ahol egy órád van megírni egy Guided Summary-t, ez adja a féléves jegyed 40%-át.


Bevezetés a nyelvtudomáyba - kicsúsztam


Bevezetés az irodalomba - szintén kicsúsztam


Szóval ennyi, ez az alapszak. Ha szeretnél minort, akkor ha van B2-es nyelvvizsgád németből, vagy spanyolból vagy ilyen "nagyobb nyelvből", akkor valamelyik tantárgyakat arról a szakról is fel kell venned (ezt nem tudom pontosan, hogyan működik), de az is lehet, hogyha mondjuk norvég, vagy dán minort szeretnél, akkor abból is van nyelvgyakorlat, illetve ilyen írásoktatás (vagy nem tudom, de valami írással kapcsolatos), amiket ha felveszel az első két félévben, akkor eljuthatsz kb. egy olyan B1-B2 szintre, és akkor felveheted a második évben annak a szaknak a is tárgyait.

Illetve, ha nem minort választasz, akkor választhatsz specializációt is, aminek a lényegét egyelőre én sem tudom, még utána kell olvasnom.


Valami ilyesmire számíthatsz, hogyha ELTE anglisziktára jössz. Akkor ajánlom, ha igazán elszántnak érzed magad, mert elég szenvedős tud lenni. De lehet, hogy ez csak az én alkatomból fakad.

2019. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves első, azt hogy csináltad, hogy 1 tantárgyat (Intro to Linguistics, csak ugye 2 néven futott magyarul, tanártől függően) 2 tanárhoz vetted fel? :D


És anglisztika szakon nem megy a punctuation szó? :(


És ha már kötözködök, ugye tudod, hogy csúszni fogsz a féléveddel, mivelhogy a Bev. a nyelvtud. gyakorlat 1 féléves, Bev. az irodalomba előadás szintúgy (csak a gyakorlat teljesíthető 1/2 félévben).

2019. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!