Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az anglisztika alapszak?

Milyen az anglisztika alapszak?

Figyelt kérdés
Nehezek a tárgyak? Sok a felesleges és unalmas tárgy? Leginkább az ELTE és Pannon egyetem szakjai érdekelnek

2019. jan. 2. 21:31
 1/5 anonim válasza:
14%
Értelmetlen, büfé-ruhatár szak.
2019. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Bár nem ELTE-s és nem Pannon-os vagyok, de ha gondolod, akkor tudok róla mesélni, csak nem tudom, hogy konkrétan mire lennél kíváncsi... Nyugodtan írj, hátha tudok valamit segíteni :) Amúgy én szeretem :)
2019. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz, tudok mesélni. :)
2019. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én szeretem:) Eleinte attól féltem hogy a nyelvészet nehéz lesz, de tulajdonképpen nem vészes, nem volt belőle négyesnél rosszabb jegyem. Emellett vannak olyan tárgyak amik az angol/amerikai kultúrával és történelemmel foglalkoznak, nekem azok voltak kicsit nehezebbek. Vannak tárgyak amik kifejezetten az angol nyelv használatàról, gyakorlásáról szólnak, pl. írásbeli kommunikáció. Nekem ezekkel nem volt gondom, de aki kicsit gyengébb nyelvtudással jön annak már nincs ilyen könnyű dolga. Egy olyan tárgyam van amit teljesen feleslegesnek tartok, de sajnos azt is meg kell tanulni.

Utána célszerű még mesterszakot végezni (pl. fordító és tolmács), de persze úgy is dönthetsz hogy utána mész egyből dolgozni. Attól függ mi a célod vele.

2019. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Én szeretem, mindig is imádtam a nyelveket, kézenfekvő választás volt. Teljesen a hozzáállástól függ, hogy mit hozol ki belőle, rengeteg embert ismerek, akik azt hitték könnyen szereznek anglisztikán egy diplomát aztán minden szuper, ehelyett második félévben már otthagyták, mert "unalmas". Nem unalmas, csak ők voltak rossz helyen. Mindössze egy kis tanulásra és bizonyos szintű erdeklődésre van szükség az angol nyelvű kultúrák iránt. A nyelvészetes tárgyak engem nem igazán fognak meg, a Hangtantól és a Mondattantól kifutok a világból, de fordítás spec.-en vagyok, diploma után mesterképzést tervezek és később is ezzel szeretnék foglalkozni. Már most vannak rendszeres fordító munkáim, imádom. :) Viszont sima BA anglisztikás diplomával nagyon nehéz elhelyezkedni, a csoporttársaim nagy része biztosan nem is fog.
2019. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!