Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy valakinek nem való az egyetem, függetlenül attól, hogy mennyire okos vagy mennyire érdekli az adott szak?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam butának. Okosnak se feltétlenül, de butának egyáltalán nem. Viszont már a második egyetemet kezdem el, de egyszerűen nem tetszik és nagyon nehezen megy.


Az előző egyetem az ELTE IK-volt és ott a sok matek egyszerűen kikészített, nem bírtam, továbbá a programozás oktatás sem nekem való volt, ahogy ott tanították. Autodidakta módon magamtól, míg az egyetem leterhelt a kegyetlen sok matekkal. Nekem sajnos nem vált be.


Átjöttem BGE Gazdinfóra, meg lett az egyik tárgyam, ami konkrétan Linux használat, 4-esre (ez volt az egyetlen tárgy, ami érdekelt). Viszont a maradék összes 6 tantárgyamból eléggé szenvedek. Kettőt már buktam is, közgáz és eu alapismeretek (régebben eu integráció azt hiszem). Az a legnagyobb bajom, hogy például eu alapismereteken a vizsgán totál mást kérdeztek, mint amit a tanár adott tananyag címszóval és egy másik tárgyról is hasonlókat olvasok az oktató markmyprofessor oldalán. Ezenfelül a gyakorlati tárgyak, matek és számvitel. Mindkettőből nem adnak gyakorló feladatokat vagy nagyon keveset. Vegyük meg a könyvet. Mindkettőből meg van, de nekem nem segít a könyv, ami tele van feladatokkal, nagyon kevés megoldással. Az internet sem segít sokat, mert például matekból egy csomó feladatot máshogy oldanak meg a többi egyetemen, mint ahogy nekünk tanítják.


Eléggé el vagyok keseredve és nem tudom, hogy megéri e folytatni. Viszont ott van a bogár a fülemben, amit Anyám ültetett el a fülemben: "papír nélkül szart se érsz a mai világban" (nyilván nem szó szerint ezt mondta, de a lényeg ugyanaz) és az előző egyetem otthagyást / váltást sem fogadta túl jó szívvel és mondta, hogy ezt az egyetemet már el kell végeznem.


Az egyetlen dolog, ami vigasztal és az egyetem folytatására ösztönöz, hogy csinálom, aztán ha kibukok, akkor ahol most dolgozok diákmunkásként, azt tudnám folytatni teljes állásban is, nem sok pénzért, de nem is minimálbérért és a lehetőség is adott a fejlődésre.



2019. jan. 13. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jó, hogy anyád irányítja az életed. Ha már a második egyetemmel gyűlik meg a bajod, az jelent valamit. Vagy azt, hogy agyban kevés vagy, vagy azt, hogy nem érdekel az egész. Tanulj egy jó szakmát inkább!
2019. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez sajnos ilyen, a felsőoktatás hulladék itt. A papírodat pedig csak az itteni HR esek veszik figyelembe. Külföldön tudomásul veszik, hogy elvégeztél valami egyetemet amit ők nem akkreditálnak. Valahol plusz de mégse.

Vagy végigszenveded, ha kell külön tanárral a papírért, vagy elfogadod, hogy nagyon sok cég itteni kihelyezése azonnal eldobja a CV-de ha hiányzik belőle az egyetemi végzettség, mert sok pozicióra kötelezően olyat vehetnek fel, akinek van vagy záros határidőn belül lesz diplomája.

Sokan végigszenvedték ezt az elméleti oktatáshulladékot. A bme villamosmérnöki szakán azt mondták sokan, hogy gyakorlatiasabb és több a programozás.

Nem életszerű az IT oktatás se az ELTEn, se a PEn, se BMEn se a Pánymányon, gyakorlatilag annak jó, aki továbbra is ebben a légkörben akar maradni és phd-zni akar évtizedekig.

De sok cégnél pl ezeket a phdseket hetek alatt kirúgják mert életképzelenek.


Mi a különbség elmélet és gyakorlat között?

Elméletben semmi...

Na, de gyakorlatban...!

2019. jan. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1:

Szeretném azt hinni, hogy inkább nem érdekel az egész szaktól függetlenül, de lehet, hogy az első a helyes válasz sajnos. Egyszerűen nem vagyok az az ember, aki leül és megtanul egy könyvet. Nagyon könnyen elvonódik a figyelmem és rákoncentrálni se nagyon tudok. Sokkal inkább tartom magam olyan embernek, aki abból tanul, ha csinálja a dolgot és van segítség, hogy ha valamit elrontok, akkor szól és legközelebb tudni fogom, hogy akkor hogy csináljam jól.



#2:

Szerencsére amit dolgozok és tetszik is, legjobb tudomásom szerint nem nagyon papírhoz kötött. Összvissz egy vizsgát találtam belőle, amiről utána olvasva azt láttam, hogy a cég állja neked, mikor már felvettek. Aztán lehet, hogy nagy pofára esés lenne/lesz az egész.


De sajnos én is ezt tapasztalom, hogy az informatikai oktatás nem jó. Már középiskolában is a Word, Excel, Acces-t nagyon megtanították (jó és lelkes volt a tanár), de a programozás órán heti 4 órában nem csináltunk semmit, mert a tanár nem adott semmi feladatot. Általában voltunk 2-en, akiknek úgy ahogy ment a programozás és amikor dolgozatot írtunk (annak ellenére, hogy nem gyakoroltunk semmit), minél távolabb ült valaki kettőnktől, annál rosszabb lett a jegye.

2019. jan. 14. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!