Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvszakokból lehet doktorálni?

Nyelvszakokból lehet doktorálni?

Figyelt kérdés

Anglisztikára, néderlandisztikára vagy éppen szlavisztikára gondolok nyelvszakok alatt(persze van több).

Ezen szakokból lehet doktorálni? Megéri?

Lesz Dr. a nevem előtt?



2019. jan. 14. 08:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak MA után mehetsz doktorira PhD-zni, kutatómunkát végezni, de ez nem olyan egyszerű űm, mint hiszed. Nagyon jó jegyek kellenek, el is kell mélyülni egy témában, de nem akármilyenben, egyedinek kell, hogy legyen. Ha jól tudom, kell egy professzor is, aki mentorál téged, a szárnysegédje leszel. Szóval az legalább 6-7 év, BA + MA + a dokori kutatás. Megérni mondjuk nem éri meg, mert baromi kevés a fizetése még egy egyetemi oktatónak is. Az egyetemi tanárok/kutatók általában mást is csinálnak mellette.


Nem összekeverendő az osztatlan mesterképzéssel, mint a jogász például, ahol 5 év összevontan és doktor jur. leszel. Orvosin, állatorvosin, fogorvosin, illetve gyógyszerészetin szintén jár Dr. De ezek teljesen mások.

2019. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
*ám, bocsi, gépelési hiba :D
2019. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Mindezt bsc után. Háhá. Legközelebb ne ide gyere kamuzni, és menj rendes szakra Dr bsc anglisztika."


Először is. Ha találgatnom kellene, akkor arra tippelnék, hogy magyar vagy.(Ez poén, mielőtt a pár biteddel nekem rontanál.)

Ez a tipikus magyar rosszindulat.. Úgy itt hagynám ezt a szart a gεcibe veled meg a hasonlókkal együtt, aztán gebedjetek meg egymás csesztetésében.


Másodszor.

Ez bölcsész szak. Nem Bsc,hanem Ba.

Amúgy megjelöltem műszakin is egy szakot(mérnök), de ezt szívesebben tanulnám.



"Köszönöm, valóban nem BSc, mivel az műszaki, a Dr anglisztika meg nem."


Aha, de előbb még totál máshogy tudtad. Mekkora szαr vagy :D

Na menjél vissza lapátolni a sarat, ha arra egyáltalán jó vagy, te ország szégyene.


Te büdös gεcis gyökér fαsz.


Többieknek nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, ment a zöld pacsi!

2019. jan. 18. 18:27
 14/16 anonim ***** válasza:
57%
Lehet -
2019. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól még bunkó és idétlen gyökér vagy. Megjegyzem, hogy a BA sem csak bölcsész és a BSc sem csak műszaki...
2019. jan. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék, ha egy nyelvszak doktora lehetnék, nem értem, mi ezzel a baj :D. Anglisztikás vagyok, mint említettem, de tudok hollandul, németül és japánul is tanulok. Én egyáltalán nem bánnám, ha dr. anglisztikának vagy dr. germanisztikának "csúfolnának", kinek mi...
2019. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!