Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen területeken lehet...

Milyen területeken lehet doktorálni még ügyvéd, orvos kivételével?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 23:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Tudományok doktora például.
2010. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
hát pont a jogi és orvosi dr-i cím nem doktorálás, az amolyan ajándék, a legelső dr-i cím a jelenlegi rendszerben a PhD fokozattal kezdődik, ami meg aztán szinte bármilyen területen szerezhető, nézd meg az egyetemek kínálatát
2010. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A doktori cím alapból jár az orvosoknak, gyógyszerészeknek, jogászoknak és asszem van még valamilyen egységes osztatlan képzés ahol szintén alapból jár a diplomához.

Doktori TUDOMÁNYOS FOKOZAT bármilyen egyetemi karon szerezhető --> Phd.

2010. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3%
te el vagy tévedve! diploma mellé nem jár doktori cím! az külön képzés, gyakorlati évek és csak az msc után kezdődhet!
2010. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Előző válaszoló, Te vagy eltévedve!
2010. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Igen, el van tévedve. Jogász barátnőim az 5 év egyetem után dr X és dr Y.

Ha jól emlékszem az, hogy valaki Dr vagy dr az attól függ, hogy orvos, jogász vagy PhD. De hogy melyik-melyik azt nem tudom.

2010. nov. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

akkor a gépész phd-m után 1 év alatt megcsinálom a jogot, így már doktor is lehetek!


az egy semmiség, mint amit eddig tanultam!

2010. nov. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

emberek, nem hiszem el komolyan ....


a jogász és orvos (most már gyógyszerész is) amolyan "nulldoktor" vagy "ingyendoktor" néven is fut, pont azért, mert semmivel se kell többet tennie a dr-i cím (és nem rang !!!) megkapásáért, mint egyszerűen lediplomázni, akár bármely más egyetemen, csak ott HAGYOMÁNYBÓL nem jár dr-i cím a diplomával rögtön.


Úgyhogy természetesen nem lehet öüsszehasonlítnai egy PhD-fokozattal, na és az is megjegyzendő, hogy más országokban eltérő ezeknek a nulldoktori címeknek az osztogatása a diplomával, pl. az olaszoknál egy időben a bölcsészek kaptam azonnal dr-it, míg az usa-ban pl a pszichológusok is kapnak, manapság is.


Én felfogni se tudom, hogyan gondolhat valaki ennyi hülyeséget. A jogásznak, orvosnak tehát semmilyen plusz nem kell tennie a dr-i címhez, na ettől függetlenül megteheti, mert a jogi és orvosi karokon is vannak PhD doktori képzések. De akár néptáncból is szerezhetsz PhD fokozatot ...


Egyébként ezért is elterjedtebb és ezért is tanácsosabb a dr helyett az MD rövidítést használni, nálunk valamiért ez nem olyan széleskörben ismert sajnos.

2010. nov. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek!! Ügyvéd, orvos megkapja autómatikusan. A többieknek viszont be kell bizonyítani hogy pl. a ....doktora az illető. Készíteniük kell egy "tudományos munkát" amivel bizonyítják, hogy megérdemlik a doktori fokozatot. Ez egyetem után pár + évet vesz igénybe.



Egyébként nem általánosítva, hanem csak az én egyetememet tekintve, a doktori címhez nem kell + éveket odajárni, hanem a doktori címet akkor kapja meg valaki, ha benyújt a bizottságnak egy "tanulmányt/dolgozatot/tudományos munkát/kutatást", és ha azt elfogadják akkor megkapja a doktori címet. Persze érdemes doktorandusznak jelentkezni, mert akkor az ember kap ehhez segítséget az egyetemen. Volt olyan "tanárom/ottmaradt doktorandusz" aki már vagy 10 éve szenved ezzel a doktori dolgozattal kapcsolatban, szóval nem egyszerű a dolog.

2010. nov. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Orvos is lehet Phd, ha visszamegy az egyetemre kutatni.
2010. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!