Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A klinikai szakpszichológusnak...

A klinikai szakpszichológusnak van jövője?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a szakirány, de nem tudom hogy van e ilyen szakemberre igény? Találhatok vele munkát szerintetek? Van olyan aki esetleg elvégezte ezt és tud személyes tapasztalatot mondani?

2019. jan. 16. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Egy klinikai szakpszichológus 3 év alapképzés + 2 év mestesrképzés + 4 év klinikai szakpszicho képzésen van túl. Igen, nagyon komoly szakember a területén és igen, minden általam ismertnek van munkahelye, kb. 3 egymással párhuzamosan (oktatás, klinikum és magán együtt).
2019. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút van, ráadásul ez egy jövőálló szakma, ezt a munkát nem egyhamar fogják elvenni a gépek.
2019. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van, ha az a szakember jó szakember. Alapszak után mester, mester után szakirányú, nagyjából 9 év után munkába állhatsz. Be kell rendezkedni egy terápiás vonalra, ami a leginkább közelebb áll a te személyiségedhez (úgy is tanulsz róluk), aztán a képzéseid alatt saját zsebből különböző terápiás tanfolyamokat is elvégezni. Én nem leszek terapeuta, mert más érdekel, de évfolyamtársam most klinikai gyermekpszichológusnak tanul. Ő például már mesterszak elején elkezdett egy meseterápiás képzést.


Egyébként: egy terapeuta maximum 10 emberrel dolgozik stabilan. Hiába van sok pszichológus, ha páciensből több, és ahhoz, hogy minőségi segítséget tudjon valaki nyújtani, nem vállalhat el egy fél falut. Szóval lesz rá kereslet így is, úgy is.

2019. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az eddigi válaszokat(azért még várom a többit is:D) még annyi, hogy egy ilyen szakember mit csinál? Fura az nekem, hogy kórházba is dolgozhat, pedig ugye ott ott van a pszichiáter. Akkor a klinikai szakpszichológusnak mi a dolga? :) valaki esetleg ezt még pontosítaná?:)
2019. jan. 16. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában vele együtt szokott dolgozni. Vannak betegségek, amikkel gyógyszeres kezeléses kiegészítéssel nem lehet dolgozni. Általában a pszichiáter foglalkozik a gyógyszeres résszel, a pszichológus meg ott segít, ahol beszélni elég. Egy pszichiáternél a testi vonal jobban ki van élezve, mint egy pszichológusnál. Vannak, akikkel mindketten foglalkozhatnak, vannak, akiket együtt vállalnak, vannak betegségek, amikkel már pszichiáterhez kell menni és van, hogy a pszichológus tud hatékonyabb lenni. Ezt nyilván az adott szakember fel tudja mérni és attól függően küldi az illetőt a megfelelő kollégához. Sok esetben a pszichológus nem is betegségekkel foglalkozik, hanem konkrét problémákkal. Például ha valakinek valami gondja van a párkapcsolataiban vagy szorong, ah közösségbe kell mennie, de amúgy "rendben van". Akiknél komolyabb idegrendszeri gondok vannak, erős hallucinációk, rohamok, esetleg súlyos depressziós, azt elég nehéz egy pszichológusnak egyedül kezelnie.
2019. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
A klinikai szakpszichológus végzi a diagnosztikat, a felmerulő mentális zavarok differencialdiagnosztikajat. Ehhez különböző szemelyisegteszteket vesz fel. Alappszichoterapiat végezhet, ha rendelkezik pszichoterapeuta végzettségel is, akkor szakpszichoterapiat is folytathat.
2019. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!