Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány oldalt kell megtanulni...

Hány oldalt kell megtanulni egész évben az összes tárgyból az orvosin? Hány ezret ca?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most arra vagy kíváncsi, hogy évekre lebontva mennyit kell vagy az egész egyetem alatt? Csak mert ez nem állandó mennyiség. Egyrészt minden félévben vannak új tárgyak, szigorlatokra pedig két félévnyi anyag kell, tehát évekre lebontva más és más a mennyiség. Volt már egy hasonló kérdés, akkor én nagyjából összeraktam, kb. 7000 oldal jött össze nekem harmadév végére, most vagyok negyedéves, ez most megint gyarapodott valamennyivel. De el kell mondjam, hogy ez egyénenként is változik, nem tanul mindenki könyvből, valaki több könyvet is elolvas, valaki kidolgozásokat néz, valaki inkább diasort. Oldalszámok nem tudják prezentálni a valódi tudást.
2019. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2019. jan. 16. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet pontosan összeszámolni, mert ahogy az előző válaszoló írta, nem mindenki ugyanabból a könyvből, jegyzetből tanul. Már az is különbséget jelenthet, hogy valaki milyen formátumban nyomtat ki egy diasort. Én pl általában 4 diát nyomtatok egy oldalra és kétoldalasan nyomtatok, szóval egy lapon 8 dia van, de vannak, akik 2 diát nyomtatnak egy oldalra, nyilván oldalszámra nekik ugyanaz az anyag kétszer annyi oldal lesz. Az egyik tárgyból kb 860 dia jött össze ebben a félévben, kinyomtatva kb egy A4-es gyűrűs mappa 3/4-ét tölti ki az anyag. Emellé még használtam egy jegyzetet is, kb 150 oldal (sima könyv formátumban nyomtatva). Ezt olyan átlagos mennyiségnek mondanám egy komolyabb félévi vizsgára, szóval nagyjából ha ezt szorzod a tárgyak számával, akkor szerintem viszonylag reális képet kapsz arról, hogy mennyit kell tudni egy félévben (nyilván egy szigorlatra nem csak egy félévnyi anyagot kell tudni). De egyébként szerintem felesleges ezen görcsölni vagy szörnyülködni, én még soha nem számoltam ezt össze. Abban hiszek, hogy csinálni kell, nem gondolkodni rajta, különben nem lesz a dologból semmi.
2019. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as!"De egyébként szerintem felesleges ezen görcsölni vagy szörnyülködni, én még soha nem számoltam ezt össze. Abban hiszek, hogy csinálni kell, nem gondolkodni rajta, különben nem lesz a dologból semmi." Jobban átgondolva igazad van, nem kell ráparázni, csak csinálni...
2019. jan. 19. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!