Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Ha felvesznek államilag támogatott levelező képzésre mennyi idő után bírálják el, hogy jogosult vagyok-e továbbra is a támogatásra?

Sziasztok! Jelentkeztem az Óbudai Egyetem egyik levelező képzésére államilag támogatott formában. Több helyen hallottam, hogy ha felvesznek államira akkor az első 4 félévben nem nézik a tanulmányi átlagot csak utána. Rákérdeztem erre a "pletykára" az iskolánál, de azt a választ kaptam a tanulmányi osztályon, hogy "asszem" 2 félév után nézik az átlagot addig biztos államin lehetsz. Mivel nem volt meggyöző a válasz, így megkérdezem hátha valaki jártas a témában.

Keress kérdéseket hasonló témákban: OE, egyetem, állam, támogatás

jan. 18. 05:13  Privát üzenet  

A válaszok
LeniDavisJr nevű felhasználó válasza:

2.félév végén nézik. És ha nem éred el, akkor következő szeptemberben csengetni kell a tandíjat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 18. 05:26 Privát üzenet

Mindig a tavaszi félév után nézik az utolsó két félévet.

Két félév alatt 36 kreditet kell teljesíteni, és egy bizonyos átlagot. A szükséges átlag egyrészt jogszabályban meghatározott, területtöl függ. Másrészt az iskola határozhat meg ennél magasabbat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 18. 07:06 Privát üzenet

Itt részletesen le van írva, milyen területeken milyen átlagot kell minimum teljesíteni:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 18. 07:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hittudományi képzést hol: Pázmány, Sapientia, ESZHF?
BGE-PSZK pénzügy és számvitel nappali vagy levelező tagozaton?
Az AVKF német nemzetiségi óvodapedagógus képzésének nyelvi alkalmasságiján miket kérdeznek?
Hol találom a Neptunon?
Pénzügy és számvitel levelező szakon?
Károlin vagy a METU-n hogyan áll össze a levelező képzés?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!