Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megengedik a félévben, hogy...

Megengedik a félévben, hogy negyedjére vegyek fel vizsgaalkalmat?

Figyelt kérdés
Ebben a vizsgaidőszakban már háromszor voltam egy tárgyból vizsgázni és a harmadik vizsgának még nincs eredménye. 2 részből áll, aminek az egyik részét nagyon jónak érzem, viszont a másik részből éppen a felét tudtam a feladatoknak, szóval a tanár jófejségén múlik a dolog, mert ha valamelyik részből nincs meg a minimum, akkor eleve bukó az egész. Csütörtökön lenne az utolsó vizsgaalkalom és mára már elbizonytalanodtam annyira, hogy befizessem az ismételt vizsgadíjat, viszont ugye elhasználtam a három vizsgalehetőséget a félévben. A kérdés az, hogy ha bemegyek a tanulmányi osztályra, hogy a negyedik vizsgaalkalmamat idén szeretném elhasználni, mert már be is fizettem rá az összeget, akkor mennyire esélyes, hogy engedik?

2019. jan. 21. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Így semennyire. Dékáni / rektorhelyettesi / rektori kérelmet kell írnod, és ha még nem használtad el ezt a lehetőséget, akkor majd kijelölnek egy időpontot, amikor még egyszer megpróbálhatod (ha szükséges). Ha nem lesz meg, menj el a TO-ra, segítenek!
2019. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk egy félévben max 3 vizsga lehet. Ez iskolánként változhat. A tanulmányi és vizsgaszabályzatban benne kell lennie.
2019. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én meg lehet amiatt kell beadjam hogy 2szer tudok elmenni vizsgázni de ha nem sikerül félévet kellene vennem. Jó átlagokkal nem tudom a dékán mennyire lenne elnéző ha megbuknék a vizsgán és az uv-n hogy próbálkozzak még egyszer. :S annyira utálom a mumus tárgyakat. Főleg ha ez az egy kredit hiányzik csak.
2019. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!