Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gáz gimnáziumban...

Mennyire gáz gimnáziumban semmiből se emlet érettségizni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam, hogy miből kéne emeltezni..mert mindenki azt mondta, hogy " Azért jár az ember gimnáziumba, hogy tegyen le emeltet". igazából ahova én jelentkezeni szeretnék majd, nincs szükség emeltre és semelyik tantárgy felé se érzem azt a plusz érdeklődést ami kéne egy hozzá.

Tehát a kérdés az, hogy tényleg muszály/illik gimnáziumba mindenkinek magára erőltetnie az emelt érettségit?



2019. jan. 22. 05:36
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Már csak a plusz pontok miatt is megéri, legalábbis szerintem. Ha van 1 közép infód, akkor emeltezhetsz is belőle. Még könnyebb, mint a közép, csak van benne egy sokpontos programozás. De ha azt kihagyod, úgy is szerezhetsz négyest.
2019. jan. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyetemhez nem kell, ahová jelentkezel, és enélkül is megvan a pontod, akkor szerintem felesleges. De csak ha biztosan tudod, hogy késosem akarsz máshova jelentkezni.
2019. jan. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Ha olyan szakra mész, ahol nem kérnek emeltet és előreláthatóan a plusz 50 pont nélkül is lesz elég pontod, akkor felesleges emeltezni. Szerintem nincsen értelme csak azért, hogy legyen, mert amúgy semmi hasznod vagy előnyöd nem származna belőle. Mármint persze, több pontod lesz, de az mindegy, hogy x vagy x+50 ponttal vettek fel.
2019. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem feltétel, és a plusz pont sem kell, akkor csak időpocsékolás.
2019. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne csinálj emelt érettségit, mert illik. Ha úgy érzed, nincs haszna, és nincs kedved hozzá, akkor ne csinálj. Később pótolhatod, ha esetleg szükség lesz rá.
2019. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tettem emeltet semmiből, de a magyaron kívül mindegyik érettségim ötös lett (magyar négyes), tettem infóból előrehozottat(5), van két nyelvvizsgám (bár a németem erősen kopik, hivatalosan tudom beszélni XD), illetve az 11/12-es átlagaim 4,x körül voltak.



Nekem így lett 401 pontom.

Egy normális, nem "bölcsészmérnöki egyetem" szintű, elismert felsőoktatási intézménybe simán bekerülsz és benn is maradsz ennyi ponttal


Illetve érdemes mérlegelni, hogy írsz egy 4/5-ös középszintűt, vagy egy 2/3-as emeltet...


18F

2019. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!