Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » E-felvételi jelentkezés...

E-felvételi jelentkezés felvételénél a Károli anglisztikára (angol nyelven) csak ANK-ra van lehetőség. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Magyar nyelven lenne ANA, de magyar nyelvűre nem szeretnék menni.

2019. jan. 22. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem hirdettek állami helyeket. Valószínűleg nem éri meg. De magyar nyelven is angolul zajlanak az órák.
2019. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg rendelkezik tapasztalattal az adott szakról magyar nyelven? Ha igen, leírná, kérem?
2019. jan. 22. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ő már nem azért de hogy lehet magyar nyelven idegen nyelvet tanítani?

Én is ide járok és majdnem minden óránk angolul van. Csak azok az órák vannak magyarul amiknek nem kifejezetten az angolhoz van köze illetve kötelezőek az egész egyetemnek.

Tessék:

'Az anglisztika (magyar nyelven) és az anglisztika (angol nyelven) alapképzési szakok közötti különbségek:- az angol nyelven folyó képzésben a Filozófiatörténet, Egyházismeret, Bevezetés a Biblia olvasásába, Bevezetés az irodalomtudományba, Bevezetés a nyelvtudományba és Könyvtárismeret tantárgyakat is angol nyelven hallgatják a hallgatók, míg a magyar nyelven folyó képzésben ezeket a tantárgyakat magyar nyelven hallgatják, továbbá

- az anglisztika (angol nyelven) alapképzési szakon csak EGY specializáció felvételére van lehetőség (Észak-amerikai stúdiumok specializáció), ellentétben az anglisztika (magyar nyelven) alapképzési szakkal, ahol több specializáció, minor közül választhat a hallgató.' - ezt írja a felvi.hu

2019. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehét a fentebb említett órák mindenki számára kötelezőek és semmi közük az angolhoz. Szerintem ez az angul nyelvű izé külföldi diákoknak lehet. Én legalábbis még sosem hallottam arról, hogy ezeket lehet angolul is hallgatni. Lehet, hogy ez valami új dolog.
2019. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2019. jan. 22. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én egy másik egyetemen vagyok anglisztikás, de nálunk is így van. Van külön angol és magyar képzés. Én ugye a magyar nyelvű anglisztikára járok, amin eredetileg az ilyen kötelező bölcsész alapozó tárgyak pl. irodalomtudomány, filozófia, nyelvtudomány stb. (hol mit tanítanak) mind magyarul van, hiszen ilyen nagy össznépi órák vannak, ahol együtt tanulnak a bölcsészek, mert ez mindenkinek kötelező. Valamint van egy angol nyelvű képzés is (külföldieknek), akikkel együtt tanulunk, de ezeken az órákon eredetileg szét lennénk bontva és nekik megtartanák külön angolul. Gyakorlatban pedig összevontak minket és így a magyaros tárgyakat is angolul tanuljuk, tehát minden óránk angolul van.


Szóval a magyar nyelvű nem azt jelenti, hogy minden magyarul van. Ezeknek nem is szaktárgyak, tehát inkább csak ilyen alapozó ismeretek, "Bevezetés a bla bla bla" stb., tehát nem veszítesz azzal sokat, ha ezt magyarul tanulod.

2019. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!