Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokan miért csak akkor tanulna...

Sokan miért csak akkor tanulnak, ha kötelező?

Figyelt kérdés

Igaz az, amit szoktak mondani, hogy az oktatási rendszer nem szeretteti meg velünk eléggé a tanulást?


Amit sosem értettem, hogy vannak olyan tanulók, akik színötösök végig, de maguktól egy könyvet elő nem vennének, nem érdekli őket semmi, ami nem kapcsolódik szorosan a tananyaghoz (vagy esetleg a szűk hobbijukhoz).


Csak egy példa. Több ismerősöm van, akik külföldön dolgoznak, irodai munka, angol a munkanyelv, de nem angol nyelvű országokban élnek, hanem pl. Németországban vagy Hollandiában. Jó tanulók voltak, diplomás emberek, ennek ellenére, arra a fáradtságot már nem veszik, hogy legalább a legalapvetőbb kifejezéseket megtanulják a helyi nyelven, elvannak az angollal, akár éveken keresztül. Én egy hetes nyaralás előtt/közben is szoktam tanulni picit az országnak a nyelvét. Szerintem ez egyfajta igénytelenség is magukkal szemben.



2019. jan. 23. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolában jeles voltam és a kérdésben meg eléggé magamra ismertem. Én idő és emberi energia takarékosság miatt nem tanulok az angolon kívül más nyelvet. Ha nem takarékoskodtam volna akkor nem lettem volna jeles, valamint napjainkban sem koncentrálhatnák jól az éppen megoldandó feladatra. Például egy új szakmát odahaza előbb és jobban elsajátítottam mint az ismerőseim 4 év alatt egy iskolában. Csupán azért mert otthon nem fecséreltem időmet mondjuk testnevelés órákra meg más olyan dolgokra ami köszönő viszonyban sincs a szakmával.
2019. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Mindig jó tanuló voltam, általánosban és gimiben is ötöseim voltak, kitűnőre érettségiztem, szereztem nyelvvizsgákat, eddig az egyetemen sem volt soha négyesnél rosszabb átlagom. Érdekel, élvezem az órákat és szívesen tanulok, szeretek tanulni. Ha kell... Ha nem kell, akkor általában nem megy vagy legalábbis nem elég hatékonyan. Például én mindig szerettem nyelvet tanulni és több nyelv is van, amit szívesen elsajátítanék, mert egyszerűen érdekel. Kerestem hozzá anyagot, könyveket, csatlakoztam netes csoportokhoz, de már elkezdeni is nehéz volt és egy-két hét után abba is hagytam. Utána jártam tanfolyamra is a szabadidőmben, de szintén abbahagytam. Utána pedig az egyetemen vettem fel nyelvórákat és azóta pedig szorgalmasan tanulom. Ez amúgy más dolgokkal is így van, nem csak a tanulással pl. hobbik.


Valahogyan kevesebb motivációm van hozzá. Ha tudom, hogy teljesítenem kell, mert számít a tudásom, számon is fogják kérni, akkor könnyebben tanulok, illetve ilyenkor hajt a maximalizmus, a versenyszellem is. Valamint a kötelező dolgokra több figyelmet, időt, energiát fordítok. Míg ezzel szemben, ha valami "plusz" dologról van szó, amit csak önszorgalomból, érdeklődésből, hobbiból csinálok a szabadidőmben, akkor azt hajlamos vagyok nem komolyan venni, hiszen ott el lehet lazulni, nem lesz semmi következménye, rajtam múlik stb. Illetve sokszor már nincs is kedvem foglalkozni ilyesmivel a szokásos teendők mellett.

2019. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!