Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti milyen reformokat hajtanáto...

Ti milyen reformokat hajtanátok végre az oktatásban?

Figyelt kérdés
Olyan valaszokat varok, amik megvalosithatoak az orszag anyagi körülményeihez kepest, de erdekelnek tavoli jovoben megvalósítható megoldások is

2019. jan. 25. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

- Kevesebb és hasznosabb tesi. Pl. küzdősport.

- Amerikai tipusú, X-elős tesztek/dolgozatok.

- Olyan tárgyak bevezetése, mint: jog, kommunikáció, főzés,...

- Rendszeres drog, pia és dili szűrés.

- Több katonai és civil tanulmányi szerződés lehetősége. Azaz, a sereg/cég fizeti a sulit, de később kötelező náluk dolgoznod X évet.

- Szegregált oktatás!!!

- Jogsi. Alapban kapná aki kéri. Persze tanfolyammal, nem ajándékba! :)

2019. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem túl sokat vannak a diákok bent egy nap. Egy nap max 5 óra lenne.

Bőven elég lenne törin pl csak az összefüggéseket, eseményeket tanítani az órán, a fogalmakat és az évszámokat otthon is tökéletesen meg lehet tanulni a tankönyvből. Persze ehhez kellenének jó tankönyvek is.

A középiskolai nyelvtanoktatásnak konkrétan semmi értelme nem volt. Helyette csinálhattunk volna szövegértéseket, ezt is otthon. Irodalomból a kötelező olvasmányok borzasztóak. Nem vagyok kompetens a témában ezért nem tudnék jó példát írni, de nem véletlen nem olvastam el egyet sem, holott imádok olvasni. Matematika órákat nem osztályszinten kellene tartani. Legalább 3-4 kis csoportot kéne tudás alapján csinálni, így mindenki a saját tempójában haladhatna. Kész kínzás volt a legegyszerűbb példa felett 20! percet ülni, mert az osztály negyede nem értette. A többiek meg persze unatkoztak és nem figyeltek.

A nyelvoktatás katasztrófa. Én csak az adott nyelven való kommunikációt engedném. Persze itt is szét kellen szedni az osztály. Középfokú nyelvvizsgával mentem gimibe, mégis együtt volt órám olyanokkal, akik előtte csak németet tanultak, mert nem tudás, hanem névsor szerint alakították ki a csoportokat.

Biológia óra keretein belül simán oktatni kellene elsősegélynyújtási alapismereteket.

Rajz, ének, média, etika, filozófia. Ezeket mind feleslegesenk tartottam. Mondjuk iskola utáni szakkörként funkcionálhatnának.

Testnevelés. Ezt is kiszedném az órarendből. Helyette valamilyen órák utáni sportfoglalkozás lenne kötlező heti 3x. Lenne csapatsport, csoportos órák, zumba, tánc, úszás, kb bármi amire lenne elég jelentkező. Órák után különböző időpontokban, nem lenne kötelező mindíg ugyan arra járni. Így meg is lehetne szerettetni a sportot a diákokkal. Aki élsportol az alapból felmentést kapna.

Elképzeléseim szerint így 8-14-ig lennének órák maximum. Utána heti 3x vagy egyből sport, vagy esetleg lenne lyukas amikor az aznapi tanulnivalót le lehetne tudni.

Ami szerintem nagyon jó lenne még, ha a diákok önállóan is tanulhatnának. Persze ez nem biztos, hogy jól sülne el. De pl egyetemen én sokszor teljesen feleslegesnek érzem, hogy be kell menni, csak elveszi az időt a tanulástól. Külföldön rengeteg egyetem elérhetővé teszi online videó formában az előadásokat. Plusz kapnak egy kész jegyzetet. Velem többször előfordult, hogy mivel nem volt miből tanulni, előadáson körmöltem mint állat de nem tudtam rendesen figyelni és nem is igazán értettem meg az anyagot, utána zaklattam az előadót a kérdéseimmel. De ha már megkapnánk a jegyzetelet vagy előadásvázlatokat, akkor oda tudnék figyelni és meg is érteném az anyagot.

2019. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
74%

- Mint Nagy-Britanniába, 9-kor kezdődne és fél4-kor/3-kor kezdődne, és mondjuk a nyári szünet júliusban kezdődne hogy meglegyenek az óraszámok.

- De még az is jó lenne hogyha nem 100 könyvünk lenne, hanem a tankönyvet és munkafüzetet összevonnák.

- Fontosnak tartanám hogyha az iskolákba beszélnének a bullyingról és a tolerancia fontosságáról.

- Nincs szükség heti 5 tesiorára, inkább legyenek hosszabbak a szünetek.

- Ezen kívűl szerintem minden terembe jól jönne 2-3 számítógép, és a krétás táblákat lecserélnék olyanra amire filctollal írnak és le lehet törölni.

2019. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából nekem ket gondom van a reformok bevezetesevel. Elso, hogy Budapesten es mas nagy varosokban meg is lehetne oldani, de kisebb videki falvakba ez mar joval nehezebb lenne. A masodik pedig az idős tanarok, akik igy se ugyse valtoznananak
2019. jan. 27. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Miért lenne kisebb, vidéki falvakban nehezebb bevezetni, hogy teszem azt, 5 helyett 3 tesióra legyen? Vagy hogy hasznosabb anyagokat tanítsanak a diákoknak?


Az idősebb tanárok "problémájára" pedig az a megoldás, hogy bizony a tanárokat is folyamatosan képezni kell a pályájuk alatt, egy oktatási intézményben egyértelműnek kell lennie, hogy haladunk a korral.

2019. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!