Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért akar ilyen...

A kormány miért akar ilyen horror oktatási "reformokat" véghezvinni? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


A legtöbb fejlett országban, a gimnázium vagy, ami annak felel meg egyáltalán nem elit,hanem teljesen általános.


Szerintem úgy lenne megfelelő, hogy lenne szakmunkásképző, ami csak szakmát ad.

Aztán lenne szakközépiskola,ami ad érettségit és egy középfokú végzettséget is.

Majd lennének a gimnáziumok, abból is több több féle, humán,reál,nyelvi.

Viszont a szakközépiskolát végzettek számára is nyitva maradna a felsőoktatás kapuja.



Magyarországon ezért nyomja a nép a diplomát, mert azaz egy kitörési lehetőség.

Nekem a szüleim nem diplomások, nekem viszont hajtották a diplomát,tanulást.Sokáig nem érettem miért, csak akkor jöttem rá, amikor egyetem alatt dolgozni kezdtem.


A szakmunkás végzettségeket tenni csak akkor éri meg, hogyha az ember örököl egy családi vállalkozást.Alkalmazottként nem lehet belőle megélni Magyarországon.



2017. ápr. 18. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerinted érdekli,hogy alulfizetett csicska munkát fog csak így találni szerencsétlen?

Vajon kit lehet jobban manipulálni a politikusoknak?

A diplomás több nyelven beszélő embert vagy a szakmunkást?

Őket az érdekli,hogy minél több birka legyen ebben az országban,aki majd rájuk szavaz.

2017. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A lényeg ebben nem valamiféle (jó vagy rossz) oktatási rendszer létrehozása, hanem központi vezérlése. Ez azért jó, mert így nem kell semmit kitalálni. Ha valami nem úgy történik, ahogy szeretnék, csak megy az ukáz, és kész.
2017. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Gimnázium mint ELITKÉPZÉS? Ez már sok bakker... Legyen még több proli akiket lehet befolyásolni. Őrület ez az egész.
2017. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Ez így a helyes ! Ne menjen mindenki egyetemre, ennek előljárója a gimnázium, ami nem ad semmilyen szakmát csak a felsőoktatásra készít fel. Hanem tanuljanak szakmát !


Ma a szakmunkásból van hiány, miközben dunát lehet rekeszteni a diplomásokkal. A Gimnáziumok mindíg az ELIT volt, oda régebben csak a legjobbak kerülhettek be, ma meg már mindenki és mivel szakmát nem ad, így tovább mennek fősulira egyetemre és ez az oka hogy megnött a diplomás munkanélküliség, ami megjelent közmunkások közt is nekik kellett a kultúrális közmunkaprogramot meghírdetni.


Térjünk vissza a régi rendszerhez, ahol a gimnáziumokba csak a legjobbak kerülhettek be, akik nem tartoznak ide, azok tanuljanak szakmát egy szakközépbe vagy szakmunkásba.

2017. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

"Vajon kit lehet jobban manipulálni a politikusoknak?

A diplomás több nyelven beszélő embert vagy a szakmunkást? Legyen még több proli akiket lehet befolyásolni. Őrület ez az egész"


Pont az I.Orbán kormány vezette be a dömping felsőoktatást, azt akarták, hogy minden 2 ember egyetemet végezzen :P.

2017. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Azért,mert nem tudásalapú társadalmat,hanem rabszolgatársadalmat akar.
2017. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

# 5/6 Időpont ma 19:29


Az első Orbán kormány nem is volt illiberális szar...

2017. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mert a képzetleneket könnyebb az orruknál fogva vezetni, nem veszik észre a lopást.
2017. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez így van, munkaalapú társadalmat akarnak, nem tudásalapút. A gondolkodás káros...rájuk nézve.
2017. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!