Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A veszprémi Pannon Egyetem...

A veszprémi Pannon Egyetem mérnökinformatikus szakán mennyire kemény a matek, mennyire szórják ki az embereket?

Figyelt kérdés

Szerintetek el tudnám végezni államin csúszás és megszakadás nélkül?

Matek közép érettségim olyan 60-70 % körülire várható. Matekból félévkor 3-ast kaptam. Ha valaki erre a szakra jár vagy járt Veszprémben, örülnék egy véleménynek.


Üzemmérnök-informatikust elvetettem, mert azzal csak programozóként lehet majd elhelyezkedni és én nem az akarok lenni.


Vagy keressek inkább egy könnyebb egyetemen mérnökinfót?



2019. jan. 27. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon kemény és nagyon szórnak. El lehet végezni úgy hogy végig államin maradj, de a többség azért csúszik.
2019. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha mindent megtettel de csak ennyi fért ki a csövön, akkor nem lesz egyszerű, lesznek kellemetlen pillanatok, de szorgalommal hozható. Ha meg csak simán baromi lusta voltál, akkor meg az első felevtol kezdve légy szorgalmasabb és nem lesz gond.
2019. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én villamosmérnöknek tanulok jelenleg a Pannonon (az is a MIK-hez tartozik). Szerintem a matek része nagyjából ugyan az lehet a két szakon, Matematikai Analízis I. és II. volt nekem. Egyáltalán nem vészes tárgy, az oktatók is nagyon normálisak voltak, 20 főből talán 2-3-an hasaltak el félévenként. (Én középiskolában 2-es, néha 3-as voltam matekból, érettségim középszinten 89% volt, és az Analízis I.-t 4-esre, a II.-t 3-asra teljesítettem, nem túlzásba vitt tanulással.)
2019. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, amúgy én is Villamosmérnökin vagyon az előző szaktarsammal együtt.


Azt azért tegyük hozzá, hogy az infosok több megborult diszkrét matekot tanulnak amihez kell egy bizonyos absztrakt latasmod. Nekem az analízis matek fakt után nagyon barátságos volt, alig tanultam rá és simán ötös lett, szerintem aki nem hülye, az simán letudja tenni. Ha már az analízis is nehézséget okoz valakinek akkor igazából kár erőltetni, vagy várható a 2 év csúszás. Vagyis akiket én ismerek és nem ment nekik azok hosszú csuszasban vannak.


De szeretném tényleg nyugi, nem vészes itt a matek.

2019. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek el tudnám végezni államin csúszás és megszakadás nélkül?"

Röviden: nem.


Hosszabban: A többség tantervbeli problémák miatt csúszik meg és főleg az első két félévben. Ha jól számolom, az első félévben legalább 5-féleképpen kell gondolkoznod plusz mellé még jönnek a beadandók a "töltelék tárgyakból", amiket teljesítened kell és ezek elveszik az időt a tényleg fontos tárgyaktól. Ha nem jártál még soha matek szakkörre és nem tudod fejből a függvénytáblázat képleteit, akkor a matekos tárgyakból legalább 1 vagy 2 garantáltan bukta, mert egy 60-70%-os érettségiből azért nem gondolom, hogy kivételesen szorgalmas lennél. Persze csodagyerekek mindig vannak, meg lehet próbálni, ha úgy érzed, hogy menni fog.


Viszont: Ha mérnökinformatikusként képzeled el a jövődet, akkor ezeket a tárgyakat mindenképpen végig kell sz.nod, akármelyik egyetemre is mész el. BME tantervét nézegettem egyszer, az nekem sokkal jobbnak tűnt, de nem hiszem, hogy előrébb lennél vele, mert ott sokkal nagyobb az elvárás is.

2019. márc. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mostanra változott a helyzet? Levelező mérnökinformatikusra akarok menni , allamira fel is vennének. 2 opció van, vagy csinálok egy emelt matekot vagy egy emelt infót. Infó közelebb all a szivemhez, okj 54es rendszerüzemeltető szakon végeztem. Viszont ha emelt matekot csinálok, es jol sikerül, lehet könnyebb dolgom lenne ?
2021. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!