Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért idegbeteg a testnevelő...

Miért idegbeteg a testnevelő tanárok nagy része?

Figyelt kérdés

Mióta emlékszem, sosem volt egy értelmes testnevelő tanárom, mind csak ordított, azt hitte katonai kiképzőtáborban van.

Most középsuliban volt egy rémesen türelmetlen, zsémbes, begyepesedett férfi tanárunk, aki nyugdíjba ment, ebben az évben egy pályakezdő csaj tanít minket, de ez meg még rosszabb.

Ez valami előírás náluk? Miért nem tudják megérteni ők is (és a tanterv készítők is), hogy nem mindenkinek egyformák a testi adottságai, mindenki másban jó? Például ma ötször kellett körbefutni a sulit, kettőt bírtam, mivel a (számomra) sok futástól elkezdek fulladni. Elkezdett ordibálni, milyen lusta disznó vagyok. Pedig nem vagyok. Nem az a típus vagyok aki direkt otthon hagyja a tesi felszerelését vagy igazolást hamisít. Itthon szoktam jógázni, nyújtani, láberősítő gyakorlatokat végezni, mert nekem ez esik jól. Vagy az is ilyen, mikor a 152 centis osztálytársam nem igazán fogja tudni átugrani a majdnem 2 méteresre emelt rudat.

Ráadásul olyan tanárunk is volt, aki semmibe vette az orvosi felmentéseket. A gerincferdülésesnek is szekrényt kellett ugrani, illetve vele is megcsináltatta a tigrisbukfencet. Vagy amikor tüdőgyulladás után suliba mentem, és egy hétig ki voltam írva tesiről, akkor is beállított ingafutásra, azt hittem kiesik a szívem.

Szóval miért van ez, hogy a legtöbb nem éppen a normális és megértő kategóriát súrolja? Miért megy tanárnak, ha türelmetlen, ha nem tudja felmérni, hogy különböző emberek különböző fizikai tulajdonságokkal rendelkeznek? Persze, tudok kivételt, van a sulinkban normális is, de hát a szomszéd fűje mindig zöldebb.

Hú, ez kicsit hosszúra sikerült, de tényleg érdekel. Persze, persze, ez legyen a legnagyobb problémám, meg nem is akarok testneveléssel továbbtanulni, de mivel én is tanári pályára készülök, így érdekel ez a "rejtély".

17/L


2019. jan. 28. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért akad normális is. De általában nyilván a sportolók a kemény legények. Nem az érzelmes fajtából valók.

Egyébként van egy varázsszó ilyen esetben, méghozzá az, hogy NEM! Ha orvosi javaslat ellenére valamit csináltatni akar, egyszerűen nem csinálod. Nem tud veled mit kezdeni. A legrosszabb, ami történhet, hogy kettes leszel tornából. És akkor mi van? És a szülőket is nyugodtan be lehet küldeni.

2019. jan. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
A miénk full alkoholista volt,mindig be volt morzsolva.Így aztán leszart mindent hogy ki mit csinál,az se érdekelte ha le se megyünk tesi órára.
2019. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Én utólag is reklamálnék az igazgatónál amiatt a tanár miatt, aki tüdőgyulladás után felmentéssel is megcsináltatta veled a gyakorlatot.


Eleve buta, hülye a testnevelő tanárok egy része. Pedagógiai szempontból sem ér semmit ez a módszer. Én is testnevelés órán kívül szerettem meg a mozgást. Ott csak megutáltatták, meg meg akartak buktatni. Nem is értem, hogyan képesek a testnevelőtanárok az ő eszükkel megtanulni az izmokkal kapcsolatos tudnivalókat az egyetemen - gondolom, jól lehet puskázni a vizsgákon, aztán az aktinnal, miozinnal és vörös csontvelővel véget is ér az anatómiai tudásuk.

Elvileg pedagógiát, módszereket is tanulnak, de vagy ellógják, vagy nekik is rosszul tanítják, vagy olyan laza tárgy, hogy az oktató mindenkit átenged.

2019. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!