Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az NKE közszolgálati ösztöndíj...

Az NKE közszolgálati ösztöndíja ugyanaz, mint a 12 félév állami ösztöndíj, csak más a neve?

Figyelt kérdés
Tehát va valaki államira jelentkezik az NKE-re, akkor ugyanúgy fogy a 12 féléve közszolgálati címszó alatt, mint másoknak a sima állami ösztöndíja?

2019. jan. 28. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom az NKE-n korlátlan számú állami félévet lehet igénybe venni.

És az ott elvégzett állami félévek száma nem csökkenti a "normális" egyetemekre vonatkozó 12 ingyenes félévet.

2019. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Erre tudnál valami hiteles forrást linkelni? Én olyat találtam, hogy

"A közszolgálati ösztöndíjas hallgatóra a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény magyar állami ösztöndíjjal támogatott hallgatóra vonatkozó szabályait kell alkalmazni az NKE tv-ben foglalt eltérésekkel. A levelező munkarendben tanuló közszolgálati ösztöndíjas hallgatói juttatásra nem jogosult."

2019. jan. 29. 00:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A közszolgálati ösztöndíj nem egyenlő az állami ösztöndíjjal. Elvégezhetsz akár 10 félévet(vagy többet) is az NKE-n, akkor is megmarad még a 12 félév állami.
2019. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, de honnan van ez az infó?
2019. jan. 30. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem onnan hogy oda jártam és most járok máshova.

Tényleg így van.


Ha meg hivatalos forrást akarsz keress rá gugliba. Pont ugyanannyiba telik mint nekünk.

2019. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekem is odajar. Ugy van ahogyan a tobbiek írjak.
2019. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!