Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme folytatni a...

Van értelme folytatni a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy most vagyok elsőéves egyetemista és gazdaságinformatikus szakon tanulok. Az első félévben már buktam egy tárgyat, amit nem tudok felvenni a következő félévben, így csak a 3. félévben tudnám majd, de folyamatos ráépülések vannak, emiatt pedig 1 évet csúsznék legalább. Elkezdtem kételkedni magamban, hogy ha már ilyen korán buktam egy tárgyat, mi lesz ezután. Igazából legszivesebben maradnék, de így fontolóra kell vennem és kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit ajánlatos tenni. Személyes tapasztalatok is érdekelnek.

2019. jan. 29. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy az első félévben buksz egy tárgyat, nem jelent semmit a későbbi tanulmányi eredményeidre nézve.

Azon gondolkodj el, a szak érdekel-e. Ha igen, akkor vess számot a csúszással - hidd el, hasznosan fel lehet használni azt az időt: akár szakmai gyakorlattal, akár nyelvtanulással stb.

2019. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Napsi2019 ***** válasza:
Haverom is járt így, aztán összekapta magát és simán megszerezte a diplomát. Szóval ne add fel, ha valóban érdekel amit tanulsz. Első év mindenhol nagyon nehéz, biztosan sokan jártak még így nemcsak ti ketten :)))
2019. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló esett meg, igaz csak egy félév csúszással járt, de a ráépülések miatt úgy összetorlódtak a tárgyaim, hogy egyik félévben kimaxoltam a 45 kreditet, úgy, hogy ezek nagy része fő tárgy volt :/.

Gyakran megesik, hogy az első félévben bebuksz egy tárgyat és borul vele az egész tanterv. Nálunk a szak háromnegyede csúszott, igaz nem is könnyű szak. Szerintem ha úgy érzed, hogy szereted ezt a szakot, akkor az az egy év ne keserítsen el. Nézd a jó oldalát tovább maradsz diák :D

2019. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Akkor nem adom fel és megyek tovább!
2019. jan. 29. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Halassz most egy fél évet, és menj el egy 4 hónapos Java gyorstalpalóra és tanulj meg programozni. És/vagy tanulj otthon programozni edX/Udacity/Coursera platformokon és építs valamit. És/vagy menj el, ha tudsz, szakmai helyre dolgozni és szerezz egy kis tapasztalatot. Egy fél év csúszás az semmi – 45 éves vagyok és most iratkoztam be egyetemre, 50 éves leszek, mire végzek. Ha sikerül. :)
2019. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!