Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme BTK szakra jelentk...

Van értelme BTK szakra jelentkezni? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Vagy Német vagy Japán szakon gondolkodom, inkább japán de nem tudom, hogy ezekkel el lehet e majd valahogy helyezkedni MA nélkül... vélemények?


Emelt német 70% és normál Töri 70%-al kell sajnos gazdálkodnom. Vagy jobban járnék egy okj-s képzéssel?



2018. dec. 20. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Btk oroszon vagyok es jo hidd el :)
2018. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
azt értem, hogy jó meg jó a hangulat és a többi, de miután lediplomáztál mihez kezdesz?
2018. dec. 20. 21:44
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Német alapszakos bölcsész. Mihez ért? Tud németül.

A diploma C1-es nyelvvizsgát ér.

Hát azt anélkül is meg tudod csinálni..


üdv, egy volt nyelvszakos aki 2 hónap után hagyta ott

2018. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

2 honap utan ott hagyta.. nyilvan tud rola sokat akkor :) foleg, hogy nemetre ment, aminek valoban csak akkor van haszna, ha nemetorszag/ausztria a cel. A tobbi ritkabban beszelt nyelv sokat er, a nemet es az angol szakok nem annyira, ha csak nem tanulsz tovabb mesteren.

Nyugodtan lepj be facebookos csoportokba ahol btksok vannak, es ird ki, hogy nyelvszak erdekelne, vegzosok irjanak mar, hogy mi lett veluk diploma utan. Garantalom, hogy 100-an tudnak meselni, es nem, nem a mekiben dolgoznak :) en se mentem volna orosz szakra, ha nem nezek elotte utana, hogy mik a lehetosegeim kesobb.

Sokan hiszik azt, hogy nyelvszakon nyelvet tanulsz... az csak 1 targy a 100-bol... irodalmat, tortenelmet, kulturat, filozofiat, nyelvtudomanyt, akar az adott nep politikai, gazdasagi es kulturalis viszonyat es helyzetet is tanulhatod az euval es magyarorszaggal kapcsolatban. Tolmacs lehetsz, multiknal elhelyezkedhetsz, fordithatsz, ma a nyelvtudas igazan nagy kincs, minel ritkabb a nyelv/minel kevesebb anyanyelvi beszel az adott nyelvbol angolul :)

De a legjobb tenyleg az ha utanakerdezel vegzosoknel, hogy mi lett velunk. De nalunk a nyelvszakos csoportokban folyamatosan postolnak allasajanlatokat forditonak, tolmacsnak, mindenfele munkahoz hosszutavra, ahova cseh, ukran, orosz, macedon stb tudas kell, diploma nem. Ugyhogy boven akad munka :)

2018. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

És elárulod, hogy mit csinál egy alapszakos bölcsész? Mihez ért?

Megy egy céghez és német novellákat elemez?


És igen, 2 hónap alatt beleláttam. Pont elég is volt. :D

2018. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

Ja és legyünk racionálisak. A tolmácskodás az egy dolog, de nem állandó munka. Főleg nem németből, mikor nagy a konkurencia. Japánból meg nem hiszem hogy minden héten szükség van tolmácsra.


Kedves kérdező, inkább fektess be egy olyan szakra, aminek a végén valami leszel. Tanár, jogász, stb.

2018. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Na a tolmacs sem igy mukodik am keremszepen, en is azutan kaptam normalis allast a BTK utan hogy elmentem tolmacsnak, es megsugom kedves szlavisztikasom a te diplomadnak koze se lesz a C1-hez ezt minfen nyiton elmondjak a szlavosoknak hogy kb B2 szinten fogtok beszelni a tobbit meg majd szepen otthon magatoknak esetleg.

Tolmacs nem leszel MA nelkul a kutya nem alkalmaz ha meg megis akkor olyan penz mellett hogy inkabb te nem vallalod el(TAPASZTALAT)

Meg ha mar valaki slvegezte az egyetemet mindenkepp ISSCben akar elhelyezkedni? Meno a sved, az orosz, japan erc, de tenyleg eveket ilEn multiknal akartok tolteni viszonylag nevetseges fizetesert?

2018. dec. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj japán szakra és mellette menj valami kereskedelmi szakra hétvégi levelezőn, például vendéglátás vagy kereskedelem és marketing. Keress egy Magyarországon üzemelő japán céget és kéredzkedj be gyakornoknak. Le fogod tarolni a munkaerő-piacot.


Hagyjuk már ezt, hogy mindenki csak olyan szakokat javasol, amelyekkel úgymond "el lehet helyezkedni". Az egyetemi képzés nem csak erről szól. Olyasmit tanulj, ami tényleg érdekel. Én tutti a japánt választanám e kettő közül (mondjuk civilben japcsi harcművészetet tolok, szóval nem áll távol tőlem).

2018. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Tanuljon mindenki azt amit akar, nincs is ezzel baj. Csak nem sírjon BTK-s Józsika, hogy diplomásként kevesebbet keres mint egy érettségi nélküli vízszerelő.
2018. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ép ez a baj, mi a garancia arra, hogy ha el is végzem a Japán alap szakot akkor utána mondjuk meg tudok keresni 250-300e nettó fizetést? Jelen pillanat érettségivel keresek közel 200-at és elég laza... most elmennék egyetemre 3 évre mellette max diák meló hébe hóba mert hát itt tanulni is kell elvégre nem Szociológia meg a többi, azt mi? Megyek ugyan ennyiért irodába...? Vagy a Deichmannba eladónak mint néhány Anglisztikás diplomás ismerősöm?
2018. dec. 21. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!