Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hány gimnáziumba mentetek...

Ti hány gimnáziumba mentetek v fogtok idén elmenni szóbelizni?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, írjunk be minél több helyet, de akkor oda mindenhova el kell menni szóbelizni is.

Nekem semmi kedvem 5-6 helyen szóbelizni! Elég stresszes vagyok, nem akarok ennyit izgulni :)

Ti mit gondoltok erről?



2019. jan. 30. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 osztályosba mentem (tehát nem volt akkora tétje), viszont mindenképp el akartam menni az osztályomból.

3 helyre jelentkeztem, ez 3 szóbelit jelentett volna. De az első helyre felvettek az írásbeli alapján, így végül egy szóbelire sem kellett elmennem:)


Egyébként igazuk van, tényleg jelölj be mindent, ahova menni szeretnél, a végére meg egy olyat, ahova tuti felvesznek, de azért még tetszik is.

A "nincs kedvem" szóbelizni ebben az esetben nem indok, sokkal fontosabb az, hogy olyan helyen tölthesd a következő éveket, ahol te is jól érzed magad, és tanulsz is valami hasznosat:)

Másrészt nem csak ők tesztelnek téged, te is benyomásokat szerezhetsz róluk, ami alapján később még esetleg módosíthatod a sorrendet.

2019. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 timiandi ***** válasza:
100%
Én tavaly mentem gimibe. 4 helyet jelöltem meg és mind a négybe elmentem. Nem volt amúgy olyan vészes, vagy angolból, vagy magyarból szóbeliztem, szóval nem igazán tanultam egyikre sem. Egyedül egy helyen kellett töriből tételt húzva szóbeliznem és kihúztam azt ami a legjobban ment😂
2019. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Négy iskolát jelölt meg a lányom (Apáczai, Eötvös, Berzsenyi, Könyves). Ha minden igaz akkor mind a négy helyre elmegy szóbelizni mert még nem teljesen biztos a sorrendben. (46 magyar és 44 magyar).


Javaslom, hogy győzd le a stresszt és mnj el több helyre szóbelizni a leendő iskolád miatt. Legalább 4 évet fogsz ott eltölteni és nem mindegy hogy milyen erős suliba vesznek fel.


Ha félsz a szóbelitől és a leggyengébb gimit megjelölöd akkor biztosan felvesznek, de nem a legjobb képzést kapod majd. Ez majd erősen kihathat a továbbtanulásodra.

2019. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Napsi2019 ***** válasza:
100%

A hugom 9 iskolát jelölt meg, úgyhogy te az ötöt észre sem fogod venni :)))

A hugom szerint nem kell tanulni rájuk szinte semmit, rád kíváncsiak, nem az elmúlt 8 év tudására, azt már megmutattad a központi írásbelin meg a hozott jegyeiddel.

Szóval menj el minél több helyre, lehet hogy ott döntöd el, nem is szeretnél oda járni :)))

2019. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én négyben voltam :)))
2019. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket! Igazatok van, lehet, h pont ott döntöm majd el, h szimpatikus a suli, vagy mégsem az, habár eredetileg leginkább oda szerettem volna menni.

Úgyhogy összeszedem magam és megyek:)

Csak szorítsatok nekem, légyszi', mert van ahol még matekból is kell szóbelizni.

2019. jan. 31. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most vagyok nyolcadikos, és én 5 sulit jelölök meg!:) Szerintem az ideális, nem túl sok, de nem is kevés, tuti van olyan hely, ahová ezek közül felvesznek.
2019. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!