Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen bejárós egyetemistának...

Milyen bejárós egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés
Nyíregyházi vagyok és ha Debrecenbe vesznek fel, nem biztos, hogy rögtön kapok kollégiumot. Kérdésem, mennyire megterhelő így ingázni? Oda-vissza 1 óra lenne az út vonattal.

2019. jan. 31. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen türhető. Az összekötés elég jó felénk, nem kell átszálljak és elég másfél órával előbb kelnem mint ahogy az óra kezdődik. Bár kinek mi, nekem bőven elég fél óra elkészülni reggelente. Bár ha olyan vagy mint nővérem és 2,5 órát öltözködsz hogy indulásképes legyél, akkor lehet megterhelő lehet hajnal 4-kor kelni minden nap.


De egyébként nem megterhelő kimondottan. Türhető. És utazás közben is lehet tanulni, hogy otthon már azzal ne nagyon kelljen foglalkozni annyit.

2019. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten belül is 45 percet utazok, ha dugó van akkor nekem is 1 óra az út. Szerintem nem vészes, csak azt utálom amikor tömegnyomorban kell végigállni az utat. Vonatnál az lehet baj, hogy ritkán jár vagy késik. Így már mindjárt nem csak 1 óra.
2019. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Oda-vissza 1 óra az semmi! Én meg se próbálnék koleszba bekerülni. Otthon normálisabban tudnék tanulni.
2019. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Én másfél órát utaztam oda-vissza. Nekem elég fárasztó volt, napi 3 óra csak az utazással ment el, és én ráadásul olyan vagyok, aki nem tud tömegközlekedési eszközökön se tanulni, se aludni.:D Szeptembertől meg valószínűleg kolis leszek.
2019. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah hogy oda-vissza??

Első válaszoló vagyok. Nekem csak oda 1 óra az út, de hazafele amikor dugó van van hogy az másfél óra. Szóval napi 2 óra utazással számolhatunk minimum, és teljesen megoldható. Az oda-vissza 1 óra az semmi, eszembe se jutna azon gondolkozni, hogy koleszba menjek vagy valami.

2019. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
(4-es vagyok, csak értelmetlenül írtam, ugye az út a másfél óra, és így oda-vissza 3.:D)
2019. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. De szerintem meg fárasztó lenni mindennap vonatozni, és tanulni mellette. Amúgy a közlekedés szempontjából szerencsés, mert óránként jár IC, közte meg gyorsvonat. Persze késés az előfordulhat, főleg télen, ami ciki tud lenni. De ha úgy nézzük, ez csak a vonatos része az utazásnak. Debrecenen és itthon is még emellé buszozás jön. A debreceni közlekedést nem ismerem nagyon, de itt nem túl jó. De abban is van igazság, hogy a fővároson belül valaki többet ingázik.

Egyébként akik ilyen bejárósak, azoktól kérdezném, hogy ti nem maradtok ki a közösségi életből? Illetve, ha 2 óra közt sok idő van, azt hogy oldjátok meg?

2019. febr. 1. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Debrecentől 20 km-re lakok, 4 éven keresztül buszoztam be Debibe gimibe és több volt az út egy óránál. Én kifejezetten szerettem, mert jól esett, hogy abban az időben reggel akár még “ébredezhettem” vagy hazafelé összegezhettem a napomat. Mindent összerázva nekem semmi hátrányom nem származott az ingázásból, a mindennapjaim velejarója lett.
2019. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

"ha 2 óra közt sok idő van, azt hogy oldjátok meg?"

Az jó enni, inni, pihenni, vagy épp beülni egy könyvtárba, vagy akárhova, és tanulni, hiszen azt mindig van mit, ha az ember egyetemista.

2019. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én Budapesten belül utazok, de mivel egyik külkerületből a másikba, oda-vissza 3 óra az út, jobb esetben 2,5 óra. Már a gimi alatt az oda-vissza utazás is 2-2,5 óra volt összesen, szóval egy ideje csinálom, de ott legalább egyszer szálltam át....

Megszoktam, de iszonyatosan fárasztó, főleg, hogy az egyetemhez jutáshoz háromszor, vagy ha a 4 közül valamelyik utazási eszközzel gond van, akkor négyszer is át kell szállnom (persze akkor hosszabb ideig is utazok).... Mire hazaérek nem is az egyetem, hanem az utazás és a vele járó tömeg teljesen leszívja az energiámat... Szóval pont a sok átszállással van a bajom, mert így tanulni, esetleg enni eléggé körülményes... Nem tudok igazából rendesen pihenni közben, maximum akkor, ha nem forgalmas időpontban vagyok a 4-6-os villamoson....

2019. febr. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!