Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy vegyész hol dolgozhat...

Egy vegyész hol dolgozhat pontosan és mi a feladata?

Figyelt kérdés

Voltam nyílt napon kémia alapszakon és nagyon megtetszett!Volt szó a fizetésről stb. De arról nem hogy mit is csinálnak pontosan egyedül az analitika kémiát és az élelmiszert mondták de ezeken kívül mi van még?

Ja és legjobban az aszrokémia érdekel de szerintem ezzel nem igazán lehet itthon mint kezdeni.

Összegezve: mit csinálhat pontosan egy vegyész?Melyik a "legjobb" szakterülete? Mennyire könnyű elhelyezkedni?(egyetemen azt mondták gyorsan de itt még is azt olvastam hogy nem igazán) és mennyire húzós ott a matek? Matekból nem vagyok igazán jó sőt borzalmas vagyok 2-es. De a kémiai számítások szinte tökéletesen mennek(nem értem hogy:D)



2019. jan. 31. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Valamennyi matek minden műszaki meg természettudományos szakon kell. A vegyészeknek viszonylag kevés, de azért a ketteseddel lehetnek majd némi nehézségeid.

Rengeteg mindenre lehet szakosodni: gyógyszervegyésznek, anyagkutatónak, radiokémikusnak, katalíziskutatónak, mittudomén még minek; és ott van még az analitika (élelmiszeranalitika, környezetanalitika stb.) is.

Egyébként a legtöbb állásra vegyészt és vegyészmérnököt egyaránt felvesznek, úgyhogy az iparban is dolgozhatsz majd (pl. kőolaj-finomítóban, szennyvíztelepen, erőműben, vegyszergyárban stb.).

41 éves vegyész (azon belül radiokémikus) vagyok.

2019. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!