Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 éves, esti tagozaton felnőtt...

2 éves, esti tagozaton felnőttoktatás keretében új szakmát tanul (t) itt valaki? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni ingyenes, új szakmatanulási lehetőségről esti, felnőttoktatás keretében, de végzett-e már, járe-e valaki ilyesmire, megéri?

Nem lehúzás ez? (Úgy értem, tényleg megtanítják a szakmát, vagy csak időpocsékolás, esetleg sok az egyéb költség? Vagy hol van a bibi benne?)



2019. febr. 3. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván iskolarendszerű képzésre gondolsz. Én 18évesen, érettségi után OKJ-n maradtam ott, ahol érettségiztem. Így egy év alatt tettem le a pénzügyi-számviteli ügyintéző képzést, igaz, nappali tagozaton. Jelenleg esti tagozaton tanulok mérlegképes könyvelőnek.

A tapasztalatom az, hogy nagyon jól tanítanak, de ehhez, - nyilván, mint minden máshoz is -, az is kell, hogy otthon tanuljak. A szakmát nagyon jól sikerült elsajátítanom, nem tudok rosszat mondani az oktatás minőségéről.


Én azt tanácsolom, hogy vágj bele, egyáltalán nem időpocséklás. Ez a szakma nem hasonlatos a pékhez, vagy egyéb szakmákhoz (mindenféle degradálás nélkül mondom, csak nyilván azok a szakmák sokkal gyakorlatorientáltabb), ezèrt ahhoz nem tudom hasonlítani, de azt gondolom, hogy az olyan rendkívül gyakorlatorientált szakmák, mint a fent említettek, is tökéletesen elsajáthatóak, ha van akaraterőd és ha a megfelelő iskolát választod. Szerintem abszolút megéri, plánr ha olyan hiányszakmát tanulsz ki, mint a vízszerelő vagy a bútoros.

2019. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


És milyen volt a pénzügy-számvitel, milyen a mérlegképes?


Nem unalmas, száraz, nehéz?


El lehet vele helyezkedni gyakorlat nélkül is, vagy csak protekcióval?

2019. febr. 3. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Én zenei OKJ- n vagyok, most fogok végezni,de ha újrakezdhetném, nem jönnék ide. Alig tanítanak valamit, vicc ami itt megy. Csak az időm ment el rá. Húzok egyetemre ősszel.
2019. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a zenei okj pont nem az a hely, ahonnan minden végzett komoly munkát tud találni. Ha esetleg egyetemen egy kommunikációt vagy hasonlót tanulsz majd, akkor is az egyetem lesz a sz.r, mert nem tudsz vele elhelyezkedni, meg nem tanulsz semmi komoly dolgot?
2019. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, teljesen más területre megyek, de nem büfészakra. Egészségügyi terület. Amúgy arra jó volt ez a két év, hogy ingyen tanulhattam, magamhoz képest sokat fejlődtem,de 2 év rohadt kevés ahhoz hogy vkiből profi zenész váljon. Még úgy is hogy nem nulláról kezdtem.
2019. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!