Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a 2020as felvéte...

Mit gondoltok a 2020as felvételről?

Figyelt kérdés

Jövőre kötelező lesz az egy emelt szintű érettségi és egy nyelvvizsga 2020tól.

Szerintetek lejjebb mennek a pont határok? Egyetemek zárnak be?

Sokkal kevesebb jelentkező lesz?

Mit tudtok elképzelni



2019. febr. 4. 18:46
1 2
 11/17 DuplaKV válasza:
63%

Magát a nyelvvizsga követelményt megértem, hiszen sok helyen nem elég a sima nyelvismeret, hanem adott idegen nyelv (legtöbbször angol) szakmai ismerete és aktív használata is szükséges, de az érettséginél nem követelném meg az emelt szintet, én a sima közép szintű érettségit is elfogadnám a felvételi eljárásban, de csak azután, hogy az érettségi kettest minimum 50% eléréséhez kötném (ami persze esélytelen, mert az 5%-os emelésnél is ment a háborgás). A miértre pedig egyszerű a válasz, az egyetemen rengetegszer láttam, hogy a korábbi "jó tanulók" teljesen ki vannak akadva, hogy 50-60% szükséges egy elégséges ZH-hoz.

A ponthatárok alakulását nehéz megjósolni, biztosan lesznek olyan szakok, amik nem indulnak majd, mert nem lesz meg a minimum létszám, de nem hinném, hogy akár egyetemek/egyetemi karok zárnának be emiatt.

Ami pedig a jelentkezők számát illeti, biztos, hogy erősen csökkenni fog, de nem gondolnám, hogy a jelentkezőszám hirtelen felére/negyedére esne vissza.

2019. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy kevesebb jelentkező lesz, de a ponthatárok, amennyiben megmarad a mostani pontszámítási rendszer és a kötelező emeltért és nyelvvizsgáért is fognak pontot adni, nem fognak csökkenni.

Ahová most még nem kell emelt, ott emelkedni fognak a pontok.

De nagyon sok szakra már most is kell 1 emelt, ott legfeljebb a nyelvvizsgák okozta pont miatt lehet emelkedés, de a legtöbben azért már eddig is nyelvvizsgával mentek egyetemre (én saját tapasztalatomból indulok ki, 2016-ban érettségiztem, az osztályomból mindenféle szakra mentek emberek és egy kezemen meg tudom számolni, hány embernek nem volt nyelvvizsgája. Igaz, köztük volt egy orvosira jelentkező. Na de most a diplomához már eleve kötelező a nyelvvizsga és nem gondolom, hogy az egyetemen (akármilyenen, orvosin meg pláne) könnyebb dolga lesz nyelvvizsgát tennie, mint gimiben lett volna.)


Ha a kötelező emeltért nem adnak majd +50, illetve +28 pontot, akkor nyilván csökkenés lesz a szakokon, kérdés, hogy ez a gyakorlatban fog-e számítani. Elvégre is ha a mostani számítás szerint 120 embernek 400 pontja van, az új rendszerben meg 350 lenne, az sokat nem nyomna a lantba. Ha ezekért nem jár majd pluszpont, akkor szerintem a pontrendszer át lesz alakítva, olyan értelemben, hogy a maximum megszerezhető többlet pont 100 helyett 50 lesz, és a ponthatár sem 500-on fog kimaxolódni, hanem 450-en, vagy valami ilyesmit tudok elképzelni ebben az esetben. Bár, ennek nem lenne értelme, mert úgy tudom, régen azért tértek át ebbe az 500-as pontszámítási rendszerbe, hogy nagyobb legyen a pontok közti megoszlás.

Egyszóval szerintem ilyen jellegű változás nem lesz, mert azt már illő lett volna jelezniük, gondolom, nem majd a következő tanév elején jelentik be, hogy ez és ez az új szabály, hiszen a mostani 11.-eseknek akkor már képben kellene lenniük, máskülönben jogos lenne a felháborodásuk, ha az utolsó évükben derülnek ki fontos részletek.

2019. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

lenne értelme, ha e mellet rendbetennék a nyelvoktatást is

egyébként pedig jó szakember abból lesz aki a diploma után is képes fejlődni, nem csak egyhelyben toporog, ez pedig sokszor különböző külföldi szakirodalmak olvasásával, konferenciákon való részvétellel jár, szóval a nyelvtudás fontos, egy orvosnak pedig főleg, mert a legújabb ismeretek nem biztos, hogy elérhetőek magyar nyelven

2019. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a nyelvoktatást kellene megreformálni, hanem nagyon sok mindent. Az se normális, hogy 8 órák mellett még elvárják, hogy készüljön a következő napra a diák. Egyre inkább leterhelik őket.
2019. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva foggalmam sincs mit gondoljak

Én elte gyógypedagógiara szerettem volna menni, idén vagyok végzős, de van még egy évem mert öt éves a suli

Jövőre terveztem emeltezni, és a második nyelvvizsgámra készülni

De kérdem én, ha sem az emelt sem a nyelvvizsga nem lesz pont, hanem bemeneteli követelmény, mégis miből lesz pontom?

Gondolkoztam szakiranyu okjn, abba bele fogok kezdeni, plusz 32 pont.

De az egy emelt mellé csináljak meg egyet, úgy hogy szakgimibe járok?

Ezek a feltételek kiszoritanak mindenhonnan, pedig jól tanulok, jó képességeim vannak, de a két nyelvvizsgám már nem ad 40 pontot, csak az egyik 28at.

Tehat,hogy bekeruljek

(márpedig ha a duplazast vesszük a két felvételi tárgyból)

Akkor kell két emelt, egy c1 nyelvvizsga és egy szakiranyu okj

Ekkor lenne meg a majdnem 400as ponthatárhoz a pontom.

Aki pedig nagyon tapsikol, az nézzen bele az érem másik oldalára is, ugyanis egy szakgimnaziumban egy nyelvet tanulnak a diákok, és ha az egy nyelv követelmény, miből lesz plusz pontjuk?

Kíváncsi leszek, de én kétségbe vagyok esve, mert időm sincs konkrétan felkészülni.

2019. febr. 7. 20:19
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

De ne a most aktuális ponthatàrokat akard elérni (ha nem fog pont járni a dolgokért), mert nem csak neked nem lesz 400+ pontod, hanem másnak se. Olyan nehéz ezt elképzelni?


A ponthatárok sem hasracsapás-szerűen születnek, hanem az adott intézmény adott szakára jelemtkezők közül válogatják ki a legmagasabb pontszámmal rendelkezőket és ha 120 ember a limit, akkor 120. “legmagasabb” pont lesz a ponthatár. Ennyi.

2019. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindenki meg tud tanulni egy nyelvet, ha nagyon akar. Csak kifogások, hogy nem megy, nem érdekel, stb. Akinek a nyelv megy jól, annak meg a fizika, kémia, matek nem megy annyira általában, ennek ellenére ők is tanulták ezeket középiskolában és nem haltak bele.
2019. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!