Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt az egyetemi...

Milyen volt az egyetemi oktatás régen (20. század)?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemista vagyok, gyógyszerész szakon és felmerült bennem a kérdés hogy régen milyen lehetett a képzés. Nem csak ez a szak érdekel, hanem úgy általánosságban, csak ehhez tudok tárgyakat is írni. Olvastam, hogy régen sokkal durvább volt (50-70-es évekre gondolok). Akkor hogyan tanultak? Azok mintaterve ugyan az volt mint amire most járunk (kis változással)? Úgy értem, ugyan úgy volt pl: biofizika, minőségi analízis, stb. Mennyire kellet mélyebben tudni a dolgokat?

2019. febr. 5. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az a legnagyobb baj a magyarországi oktatással hogy minden ugyanúgy, ugyanabban a szellemben zajlik, mint 50 éve. Lexikális tudás dögivel, gyakorlati szinte semmi, változásra való hajlam nulla, minden újdonság az ördögtől való.
2019. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a '60-as évek második felében jártam TTK-ra. Nem tudom, hogy most hogy van, de akkor szinte alig volt nyomtatott, hivatalos tankönyv, többnyire volt nyomtatott, szűkszavú jegyzet, így aztán gyakorlatilag reggel 8-tól este 6-8-ig benn voltunk, csak a kb. 2 órás ebédszünet volt szabad. Délelőtt előadások, ahol a katalógusolvasás után szorgalmasan jegyzetelni kellett (kézírással), délután a gyakorlatok, szemináriumok. Fárasztó volt, ott az 5-6 órás, lábon töltött laborgyakorlatok hozták ki a lumbágós fájást. Az a rengeteg ideológiai és büfé-tárgy, az rettenetes volt (a szocializmus politikai gazdaságtana, neveléselmélet brrr...). Nem a mélyebb tudás számított, hanem sokszor más. Egy mostan már akadémikus évfolyamtársam a jelenlétünkben sírta ki magának a jelest kristálytanból arra hivatkozva, hogy ő már 18 évesen belépett a pártba stb.
2019. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok mondani, hogy 50 évvel ezelőtt sokkal kevesebben mentek egyetemre, mint most. Feltételezem, hogy aki akkor bejutott egy egyetemre, és el is végezte azt, az tényleg a legjobbak közé tartozott. Persze kivételek mindig vannak, de általában így lehetett.
2019. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!