Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak az írásbeli érettségit...

Ha csak az írásbeli érettségit csináltam meg, de szóbelire nem mentem az érvényes?

Figyelt kérdés

Külföldi vagyok, már rendelkezem külföldi érettségi bizonyítvánnyal, azonban idén májusban jelentkeztem a kormányhivatal általi történelem vizsgára, besoroltak egy random gimibe. Ott azonban csak az írásbeli vizsgára mentem el, ami nem sikerült elég jól ahhoz hogy felvegyenek a szakra, úgyhogy a szóbeli sem segített volna már rajta, ezért arra már nem is mentem el. Ilyenkor mi van? Ha ismét jelentkezni szeretnék, mert újra megpróbálnám, akkor ismétlő vizsgát kellene tennem, vagy az hogy nem mentem szóbelizni annyit jelent, hogy megbuktam és érvénytelen az érettségi? mármint azt úgy veszik, mintha meg sem történt volna?

Mi ilyenkor a teendő szerintetek? Köszi előre is!


2019. febr. 5. 22:48
 1/5 A kérdező kommentje:
*tavaly májusban tettem le, bocsi! (fel sem tűnt h már 2019 van, haha)
2019. febr. 5. 22:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Elégtelen az érettségid, amiről elvileg kaptál egy papírt. Újra megpróbálhatod, de az már ismétlő vizsga lesz, ami fizetős.
2019. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, fizetnem kellett ezt is, mert külföldiként igényeltem, de akkor ne is jelöljem meg hogy volt történelem érettségim, mert az elégtelen azt jelenti, hogy nem számít érettséginek, vagy megjelöljem, hogy volt csak elégtelen? Ez amit nem tudok
2019. febr. 5. 23:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Oktatási hivatalnál is van ügyfélszolgálat, szerintem ezt a kérdést nekik tedd fel, mert ez elég speciális helyzet és itt mindenki csak tippelget🙂
2019. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez érvénytelen így szerintem.
2019. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!