Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet matek és fizika szakot...

Lehet matek és fizika szakot egyszerre elvégezni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy egy képzés keretében belül, akár a szokásosnál több kredites képzési formában, de azért nem két külön szakként.

Az sem baj, ha csak egy diplomát adna érte.

Szlovákiában tudom, hogy van ilyen szak is (a szokásos matek és fizika mellett). Magyarországon is van hasonló?

Ha nincs, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre?



2018. júl. 1. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha eltére vagy szegedre elmész fizikusnak kapsz annyi matekot ami bőven elég lesz mindenre.


Vagy matek fizika tanára gondolsz? Olyan 100% hogy van:)

2018. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, hogy nem tanári szakra gondoltam
2018. júl. 1. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Meg kell érdeklődni


(Lehet, hogy minorként fel lehet)

2018. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dq ***** válasza:
87%

Lehet egyszerre végezni őket. Akárhány egyetemet végezhetsz egyszerre. Csak ez külön pénzbe (vagy államilag támogatott félévbe) kerül.


Matematika-fizika szakról nem tudok, hogy létezne, erősen úgy hiszem, hogy nem létezik.


Amit tudsz csinálni: felveszed az egyiket, valamennyit áthallgatsz közben a másikról, majd 3 év után váltasz, és MSC-nek a másikat veszed fel, és az egyikből hallgatsz valamennyit. Szerintem ez lehet, hogy működik.


De meg kell tervezni jó előre, és még akkor is fennáll, hogy módosul valami (mondjuk a most kiszemelt msc-hez több matek/fizika kreditet írnak elő 3 év múlva).

2018. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha rendesen akarod a Fizika BSc elvégezni az amúgy sem egyszerű 80%nak nem szokott sikerülni normál idő alatt, az ELTE-n. Általában sok ember szokott így indulni, hogy több matekot szeretne a fizikához és általában idővel meggondolják magukat. De természetesen át lehet hallgatni. 28 kreditet tudsz pluszban elvégezni ingyen utána kreditenként 3500Ft-ot kell fizetni. Ezzel viszonylag hamar el lehet végezni.
2018. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!