Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha a legtöbb...

Mit tegyek, ha a legtöbb tanórán nem csinálunk semmit?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt álló osztály vagyunk, de az óráink felén (, ha nem többön,) nem csinálunk konkrétan semmit. Ezeken a tanár vagy a személyes, unalmas dolgairól dumál, anekdotázik, vagy egyszerűen csak bejön és elkezd laptopozni. Nagyon sokszor van az is, hogy egyszerűen csak az internetes anyagot lediktálják, amit otthon is, fele ennyi idő alatt le tudnánk írni. Ilyenkor általában semmi olyan info nem hangzik el, ami ne a szöveg része lenne.


A legrosszabb ezekben a semmitevős órákban az, hogy a tanár feladja a tananyag önálló feldolgozását otthonra, így az amit egyébként a suliban kéne megcsinálnunk, az is délutánra marad a natúr házi mellé.


Így viszont nem marad idő és energia még nap végén arra, hogy azokra a tantárgyakra készüljek, amin tényleg van követelés, érettségire készülődés. Általában 7-8 óránk van naponta.


Az órán való megjelenés viszont kötelező, viszont így konkrétan az iskola hátráltat az érettségire való készülésben.


Ez máshol is ennyire gyakori? Egy kifejezetten jó hírű iskoláról van szó (maximum privát üzenetben nevezem meg konkrétan) Győrben.


Hogy lehet ezt az időszakot átvészelni? Így nehéz lesz egyetemre jutni.



2019. febr. 13. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyar tanárunk volt ilyen.

Én egyszerűen beültem és tanultam mást. Lb mintha a könyvtárba ültem volna be. A tanárt se érdekelte. 2 hónappal az érettségi előtt pedig megkértük, hogy diktálja le a szóbeli tételeket. Így órán csak tételeket dolgoztunk ki.

2019. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!