Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen plusz 6 kreditet...

Egyetemen plusz 6 kreditet vettem fel választható tárgyakként. Úgy hallottam 5-ig tudják elszámolni. Van értelme megtartani vagy adjam le az egyik faktot?

Figyelt kérdés
Azért vettem fel ennyit mert érdekelnek és persze az ösztöndíj miatt is. Ma úgy hallottam, hogy ezt már nem fogják elszámolni az ösztöndíjba és a többi átlagba. Igaz ez?
2019. febr. 14. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy ösztöndíjban van egy határ, amit amiatt csinálnak hogy ne legyen már egy full 2-es embernek 50 kredittel jobb ösztöndíja, mint egy olyannak, aki 30-at teljesített színötösre, a másik fele hülyeség, teljesítetted a tárgyat, beleszámít minden másba.
2019. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokan így állnak hozzá, én nem értem. Ha érdekel, vedd fel! Épp ma beszéltem erről egy barátnőmmel, hogy nem értem, hogy van egy remek szabvál, és alig jelentkeztek rá, mert későn hirdették meg, és már mindenkinek megvan a szükséges kreditje. Engem nem érdekel, hogy nem számítják be az ösztöndíjátlagba, elmegyek, és megcsinálom. Egyrészt a tanulmányi átlagba beleszámít majd, másrészt, később nem leszek rászorulva, hogy olyan szabvált vegyek fel, ami nem érdekel / nem hasznos számomra, csak hogy abban a félévben is csontra kijöjjön az ideálisnak tartott keretszám. Volt félév, amikor csak 18 kreditet csináltam, most 34-et fogok.
2019. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez jóval összetettebb, mint gondolod. Sok érv van a tárgy ellen és úgy érzem, hogy kevesebb mellette.

1 kreditért 6 héten keresztül egymás után 4 órában tartja meg a tanár. Nem tudom, hogy te melyik egyetemre jársz, milyen szakra, de nekem most az a 4 óra plusz nagyon jól fog jönni. A téma lehet, hogy érdekel, de nem vagyok biztos, hogy azt kapnám, amire számítottam/szerettem volna kapni tőle. A tanárt ismerem és így félek, hogy olyan irányból közelítené meg a dolgot, hogy nem sok hasznát venném a kurzusnak.

Attól egyelőre nem félek, hogy valamikor szükségem lenne majd erre a plusz kreditre, mivel így a 4. félévben már +6 kreditnél járok.


Végül leadtam, mert így egyre kevésbé érdekelt.

2019. febr. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!