Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jó a magyar oktatás?

Miért jó a magyar oktatás?

Figyelt kérdés

Nektek mi tetszik a jelenlegi magyar oktatásban? Mindenki mindig szidja, de engem most az előnyei érdekelnének.

Előre is köszi a válaszokat :)



2019. febr. 15. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát..

Mondjuk általánosban elég családias volt a hangulat. Mindig remegve mentünk együtt órákra, és közösen imádkoztunk, hogy végre szabaduljunk onnan. Szóval jó kis összetartó volt a csapat, azt mondjuk hiányolom a magyar oktatásból. Angliában meg örülj ha látsz 1-1 ismerős arcot kémián, matekon vagy angolon:)


Bocs, csak ennyi jó maradt meg a magyar oktatásból. Talán ez még sok is. Habár-habár, annyira pusztítóan magolós volt a rendszer, hogy 8. után évekkel később is hasznát vettem az ott szerzett tudásnak amikor Angliában érettségiztem mondjuk. Erős alapot ad az általános iskola is ha valaki utána máshol folytatja a tanulmányait.

Az más kérdés, hogy milyen hatással lesz ez a porosz rendszer a diákokra, és hogy mennyire undorodnak el az iskolától és tanulástól.

2019. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Miért, JÓ?!?!?!?
2019. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Rossz a kérdés. NEM jó.
2019. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Hat. Nalunk van bufe. Ez a legjobb amit mondani tudok...es a menza se ehetetlen
2019. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi még jöhetnek a válaszok :)

És nem, egyáltalán nem jó, de erről kell cikket írnom sajnos :D

2019. febr. 15. 17:52
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Jobb mint az osztrák, ahol 4. Osztály után kell eldöntenie a szülőnek egy 9-11 éves gyerekről hogy milyen szakmát tanuljon vagy egyáltalán szakmát tanuljon vagy gimibe járjon. Illetve nem lehet államilag támogatottan egyetemre járni, hanem kikell perkálni több százezret félévente.
2019. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Ja bocsi meg még azért itt van egy minimális igazság a továbbtanulásban, mivel mindenki ugyanazt az érettségit írja és a pontszám dönti el kit vesznek fel egyetemre. Ausztriában 2es átlaggal felvesznek egyetemre HA anyuka-apuka ki tudja fizetni az egyetem igen magas kötlségeit, illetve csak a mostani években vezették be hogy mindenki ugyanazt az érettségit írja az országba, előtte A iskola lehet a legnehezebbet írta a B meg egy lebutított változatot (mert iskolánként a tanárok állították össze az egész érettségit minimális határokat szabott nekik csak az állam) és amíg az A iskolába járó diákok szenvedtek a 2esért a B iskolában félholtan is megírták az 5öst, szóval azért van igazság a magyar oktatásban, inkább azzal van a gond hogy nincs pénz fejlesztésre, illetve vannak sajnos rossz tanárok. De én kövezzetek meg szerettem iskolába járni, igaz napi 2 órát nem sajnáltam a tanulásra, de meg is lett az eredménye, és igaz nyafogtam néha hohy jajj holnap doga meg de rossz mindent megtanulni stb, de visszasírom ezerszer és csak szánakozva nézem mikor a matek oktatást kb a háromszög és a kör megnevezésére akarják visszabutítani.

20 éves vagyok, nem nagymama, lehet lepontoznak nagyon de szerintem nem csak rossz oldala van a dolgoknak.

2019. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2019. febr. 15. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Ingyenes! Meg az legjobb egyetem is elérhető ingyen bárki számára. Kiszámítható, átlátható a rendszer.

Ügyintézés online

Nagyon sok jól képzett pedagógus

Törekvést látok jó célok elérésére ( pl mindennapos testnevelés, SNI gyerekek integrálása, fejlesztő pedagogusok az iskolákban ...)

Szabad iskolaválasztás

Sokféle iskola- alternatív iskolák, egyházi iskolák ....

2019. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A magyar okatatás jobb, mint például az angol. Nézzük a törit. Az angol tud bármit is az orosz, a magyar, vagy a német történelemről? Nem. Annyit tudnak, hogy Hitler, Sztálin, gonosz, háború. Bezzeg mi magyarok tudjuk az összes elnököt, kancellárt, diktátort, császárt, királyt, fejedelmet, stb.

Azt már mindenki maga döntse el, hogy hasznát veszi-e, vagy sem.

A magyar egyetemeken sokkal többet kell tanulni, mint néhány másik országban, ezáltal többet tudnak, jobbak az adott szakmában.

2019. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!