Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok is megy az iskolai...

Nálatok is megy az iskolai pénzbeszedés?

Figyelt kérdés

Kerítés, ajtó, szekrény festés. Diák programok, iskola felszereltségének javítása. Hátrányos helyzetűek támogatása, jó tanulók jutalmazása...

Ez mind érthető, hogy jó a gyermekeink számára. De az állam által levont adó akkor mit fedez, az iskolakezelő nem tartja fontosnak ezeket a problémákat?



2019. febr. 19. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk ilyenek nincsenek.

Van osztály kassza, abba kell befizetni, ebböl van fedezve a plussz költségek mint pl helyi színházasdi(ami egy déleöttös program), szorgalmi füzetek kb 2-3db/gyerek, meg még aprobb kirándulások. De van, hogy más belépökre vagy több szorgalmi füzetre kell beadni pénzt.

De mi másra egy picit sem adunk be, ahogy írod az az iskola feladat, és neki kell rá pénzt félre tennie.

2019. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Legális Technocol ***** válasza:
24%
Sem az osztálypénzbe, sem iskolai alapítványba, sem más iskolai pénzgyűjtésbe nem vagy köteles beszállni, ezek mind-mind csak választható lehetőségek. Az iskola kezelője pedig végső soron az igazgató - raja is számon lehet kérni azt, hogy miért finanszíroznak ennyi mindent szülői forrásból, az iskolák is rendelkeznek számviteli okmányokkal, amikből világosan kibogarászható, hogy mire költenek ezek helyett.
2019. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Elvileg nem szedhetnének pénzt semmire. Aztán a gyakorlat... Mi fizettünk már osztályterem felújítást (parketta csiszolás és lakkozás, új függönyök és hasonlók), tv-t, nyomtatót, a nyomtatóba az új patron és a papírok szintén "természetesen" szülői befizetésből vannak... A kirándulás, mozi és hasonlók mindig plusz befizetésekkel jár.

Most éppen egy új udvari játékra gyűjtenek, de ott legalább nincs elvárás, hogy fizessen mindenki be x Ft-ot.

2019. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Én 6-7 éve amikor még általánosba jártam, már akkor is kéregettek tőlünk pénzt az osztályfőnökök. Ez havi ezer forint, vagy 10 ezer forint/tanév volt. Hovy mire ment ez a pénz, nem tudom mert még a kirándulásba is magunknak kellett összedobni.

Aki nem fizette be, mert nem állt úgy anyagilag, vagy mert elfelejtett otthon szólni, azt az osztályfőnök megalázta az egész évfolyam (60 gyerek) előtt.

Megfogadtam, hogy soha többet nem leszek hajlandó Magyarországi iskolába járni, egyszerűen förtelem, olyan mint egy börtön.

Azóta is szebb az életem, miután általános után Angliában folytattam a tanulmányaim, immár már egyetemen.


Innen is üzenem a tanáraimnak, hogy térdelgessenek le ők minden egyes reggel a kereszt elé meg a Jézusos és a Pápás kép elé keresztet vetve imádkozni, de nekem ezt ne erőszakolják rám ha nem akarom. (A környéken nem volt más iskola ami ne ilyen lett volna.)

Évvégekor meg velünk takaríttatták ki a suli padlást. Mit ne mondjak, annyi horogkeresztes és nácis plakátot/fali képet még életemben nem láttam egy helyen.

(Ha valakit érdekel melyik általános iskoláról van szó, akkor keresse ki, hogy hol tanult Áder Jancsi.)

2019. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nálunk nem szednek semmi ilyesmire. Csak közös színházlátogatásra, iskolai kirándulásokra kell pénzt bevinni.
2019. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!