Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Budapest 4 dik kerületi...

A Budapest 4 dik kerületi közterület felügyelet miért pénzbeszedéssel tölti a munka idejét?

Figyelt kérdés

Rövid történet ami biztos sok helyen sokakal megtörtént már.


Újpesti lakotelep.

Kevesebb a parkolóhely mint a lakók autóinak száma, így aki késő este(vagy kora hajnalban) ér haza az csak "füre" tud parkolni.

Olyan helyekről van itt szó amiket 1-2 évtizede folyamatosan parkolásra hasuználnak a lakók a hely hiány miatt.


Ma hajnalban jöttem haza munkából, így én is egy ilyen "fűves" helyre parkoltam le.

Most mikor lementem a szélvédőmön volt egy közterületes zöngemény, miszerint megbüntetnek mert a füves park területén parkolok.

Körülnéztem, és csak 2-3 másik autó szélvédőlyén találtam fecnik, pedig tucatszám alnak így autók a füvön.

Az a meglátásom hogy mikor eszükbe jut akkor kimennek és "pénzbeszedés" módján kiosztanak pár tucat büntetést és most ebbe a szórásba estem bele.

Mondjuk elég felháborító dolog ez az eljárás, mert ha tényleg szabálytalan, megennyire zavarja őket akkor miért nem büntetnek mindenkit minden nap akik így parkolnak?

Sejtésem szerint azért mert nem akarnak balhét, mert 100 akat büntethetnének meg csak ezena lakotelepi részen.


Kérdés:

Mi van ha nem fizetem majd be a "helyszini bírság" fejléces papirol majd ki küldött csekket?

Egyébként helyszini bírságot nem tudom hogy szab ki ha nem vagyoka helyzszinen, de ezt most hagyjuk:)

Be tudják ezt rajtam hajtani?

Kérem joghoz értő és a témában már tapasztalattal bíró emberek hozzászólását.


kösz



#parkolás #bírságolás #pénzbeszedés #újpesti közterület felügyelet
2018. máj. 17. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert mivel töltsék? Pénzkiosztással?


Akiknek nem volt büntetés a szélvédőjükön, azok azóta álltak oda, amióta ott jártak a közteresek. Ha valaki szabálytalanul parkol, azzal mégis mit kell csinálni, ha nem megbüntetni.


ha nem fizeted be a csekket, akkor növekszik az összeg, majd egyszer csak behajtják, amikor már 6-7 számjegyűre duzzadt.

2018. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a közterület felügyelet nem hatóság, és nem hajthat be hatóságként bírságot, beszéltem egy jogilag képzettebb emberrrel...

A kresz ben nincs olyan paragrafus hogy fűre parkolni tilos, ezt helyi rendeletek tilthatják csak.

Vagyis az önkormányzat kekeckedik ilyenkor a lakókkal.

És mivel ezeken a helyeken folyamatosan állnak autók így nagyon átlátszó ez az eljárás mód.

Az önkormányzat is tuti tudja hogy nincs hely ezért parkolnak így a lakók, nem is büntetnek, én kb 15 éve parkolok í környéken, é sokszor "fűre" és sosem kaptam büntetést.

szerintem van náluk valami havi bírságolási előírás és azt akarják így teljesíteni.

Nem biztos hogy ez a közterület felügyelet feladata.

jogász ismerösöm szerint ha nem fizetem be a bírságot akkor azt továbbítják a rendörség felé(ha továbbítják) mert hogy a közterület felügyeletnek nincs jogköre azt behajtani rajtam.

Szerintem ez ilyen blőd pénzbeszedési akció az önkormányzat részéről, lehet ha nem fizetem be, ők se foglalkoznak vele tovább mert ahogy nézem dolgozni azt nem szeretnek csak a könnyű pénzt kicsalni az emberektől.

2018. máj. 17. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Senkit sem érdekel. Befizeted, vagy behajtják. Majd legközelebb nem parkolsz tilosban.
2018. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kreszben az van, hogy hol parkolhatsz. Mindenhol máshol tilos.

Behajtják előbb-utóbb.


Volt lakóhelyemen Zuglóban is az volt, hogy tele volt a ház előtti parkolóhely estére, teleálltak már mindent, felparkol a sok sutyerák a járdára is, miközben 100m-re volt egy tonna parkolóhely, csak épp addig lusták elgyalogolni. Nekem mindig sikerült.

2018. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted be a bírságot, akkor a közterületesek elküldik az ügyedet a NAV-nak. Ők fognak intézkedni a büntetés behajtásának ügyében. Ezesetben inkasszót kaphatsz a banskzámláidra, vagy a munkáltatódnál kérhetik a büntetésed levonását a fizetésedből.
2018. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jogszerűen jártak el a közteresek. Lehet utálni őket, de ha valaki szabálytalan akkor vállalja a kockázatot hogy megbüntetik és nyelje le a bírságot.
2018. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Látoma kommentelők nem értették a felvetéseimet


Nem a birság jogossága, vagy nem jogossága a kérdés, hanem a célja és a módja.


Mégegyszer leírom...

Ezekena helyeken évtizedek óta parkolnak autók folyamatosan, a helyhiány miatt, és nem nagyon törödött vele senki.(most sem az volt a birság célja nyilvánvalóan hogy ne álljak oda)

Ez egy ahogy egyik tanult kommentelő szavával éljek"sutyerák" pénzbeszedési mód az önkormányzat részéről.

2018. máj. 17. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!